Favorites Lock Screen – Microsoft wydaje kolejną udaną aplikację na Androida

Favorites Lock Screen – Microsoft wydaje kolejną udaną aplikację na Androida

Favorites Lock Screen – Microsoft wydaje kolejną udaną aplikację na Androida
20.12.2017 16:03

Microsoftowi po porażce Windows Phone, pozostało dostosować się do warunków panujących na rynku urządzeń mobilnych, czyli skierować główne siły na tworzenie aplikacji na Androida oraz iOS-a. Do już licznego grona aplikacji, dołączył kolejny (czwarty!) ekran blokady, który ma użytkownikom zapewnić spersonalizowany zestaw funkcji – Favorites Lock Screen.

Trzeba przyznać, że Microsoft całkiem dobrze odnalazł się w nowej rzeczywistości, wydając naprawdę ciekawy zestaw aplikacji. W przypadku Androida, oprócz aplikacji dających dostęp do swoich usług, Microsoft stworzył oprogramowanie dostosowujące interfejs i funkcje do własnej wizji mobilnego systemu operacyjnego. Znajdziemy więc Microsoft Launcher, który ostatnio zaczyna nabierać kształtu, stając się coraz lepszą alternatywą dla najpopularniejszych launcherów.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Favorites Lock Screen jest projektem stworzonym przez Microsoft Garage i na pierwszy rzut oka oferuje zestaw funkcji, który znajdziemy w wielu innych ekranach blokady. Otrzymujemy więc automatycznie odświeżane tapety, powiadomienia oraz opcje wyszukiwania. Pewne odstępstwa zauważymy dopiero po bliższym przejrzeniu się. Pojawiły się rzadziej spotykane funkcji, jak np. szybki dostęp do najnowszych wieści ze świata.

Elementem wyróżniającym jest nastawienie na usługi Microsoftu. Chociażby wyszukiwarką jest Bing, a nie Google. Dodatkowo prawie każdy element dostarczany z Internetu można spersonalizować. Użytkownik zaznaczając kategorie: ulubionych sportowców, aktorów, artystów, psa i/lub kota czy samochody, decyduje jakie wiadomości czy tapety będą wyświetlane na ekranie blokady.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Co ciekawe, mamy do czynienia z już czwartą aplikacją ekranu blokady od Microsoftu. Firma stworzyła już Next Lock Screen, Picturesque Lock Screen oraz Tetra Lock Screen. Nowa aplikacja wciąż jest rozwijana i będzie dostawała nowe funkcje. Pewne braki widać po wybranych elementach, które wyglądają ubogo – mało elementów do wyboru podczas wstępnej personalizacji.

W obecnej wersji ekran blokady Favorites Lock Screen skierowany jest dla użytkowników w Indiach, więc najpewniej nie macie możliwości pobrania aplikacji z oficjalnego sklepu Google. Znajdziecie ją jednak w naszej bazie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)