Microsoft przegrał z Komisją Europejską jednym głosem

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Okazuje się, że zawarcie ugody z Komisją Europejską tuż po kolejnym niekorzystnym wyroku z 17 września ubiegłego roku mogło być ogromnym błędem Microsoftu. Koncern z Redmond nie wiedział bowiem wtedy, że przegrał całą sprawę zaledwie... jednym głosem. Głosowanie w unijnym sądzie było oczywiście tajne, ale teraz na jaw wyszła informacja, że Microsoft przegrał stosunkiem głosów 7 do 6. Źródłem przecieku było dwóch proszących o anonimowość urzędników z bezpośrednią wiedzą na temat procesu.

Analitycy są zgodni, że w takiej sytuacji zawarcie ugody nie musiało być najlepszą decyzją prawników Microsoftu. Sędziowie unijni byli dalecy od jednomyślności i jak widać, mieli całkiem sporo wątpliwości. W kolejnej apelacji mogłoby więc okazać się, że Microsoft wygrałby. Taka wygrana pozwoliłaby uniknąć płacenia rekordowej w historii firmy i w całej historii Unii Europejskiej kary finansowej, razem z odsetkami i kosztami procesowymi grubo przekraczającej miliard euro, a przede wszystkim miałaby zupełnie inny wpływ na przemysł IT. Microsoft może więc czuć się teraz rozgoryczony. Według źródeł wewnątrz firmy, prawnicy korporacji dowiedzieli się o stosunku głosów dopiero w maju tego roku.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieSprawdź, czy możesz być astronautą. Ten test oblali nawet najlepsi