reklama

Microsoft przyśpiesza Xboksa One, Sony szykuje wirtualną rzeczywistość dla PS4

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Do listopada, premiery nowych konsol, jeszcze daleko, ale chcąc wypuścić świeże urządzenie na rynek trzeba sprawić, aby się o nim wcześniej mówiło — oficjalnie czy nieoficjalnie. Microsoft z Sony co chwila publikują ciekawe informacje związane ze swoimi platformami. Producenci Xboksa One ogłaszają oto, że sprzęt wszedł w fazę produkcyjną, przy okazji ujawniając, iż taktowanie CPU podbito ostatecznie z 1.6 do 1.75 GHz. Idzie to w parze z niedawną informacją o podkręceniu GPU z 800 do 853 MHz.

Konkurencyjny obóz pracuje zaś ponoć nad czymś, co o ból głowy ma przyprawić pomysłodawców gogli Oculus Rift. Sony ma doświadczenie w produkowaniu podobnych urządzeń (rozpoczęło chociażby promocję okularów HMZ-T3W), ale potrzebuje czegoś zdecydowanie tańszego, aby móc powalczyć z zyskującą w zaciszu domostw popularność niezależną technologią 3D. Bardzo możliwe, że czegoś więcej na temat planów firmy w tym temacie dowiemy się niedługo na Tokyo Game Show 2013.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama