Microsoft walczy o rynek mobilny. Mówi się o następcy Windowsa Mobile

Strona główna Aktualności
image

O autorze

W Sieci pojawiają się doniesienia, według których Microsoft wciąż ma nadzieję na zyskanie choć niewielkiego fragmentu rynku mobilnego. Tym razem nie chodzi jednak o kolejne modyfikacje Windowsa 10 Mobile, ale stworzenie zupełnie nowej platformy: zarówno oprogramowania, jak i własnego sprzętu.

O prowadzonych rzekomo w tym kierunku pracach informuje między innymi na swoim Tweeterze Brad Sams, redaktor serwisów Petri oraz Thurrott. Zwraca uwagę, że o tworzonym i testowanym urządzeniu dowiedział się od dwóch niezależnych i zaufanych źródeł w Microsofcie, zaś o oprogramowaniu słyszy się od dłuższego czasu.

System miałby znacząco różnić się od tego, co znamy obecnie. Być może spodziewane jest kolejne niekonwencjonalne podejście do interfejsu? Kafelki w mobilnym Windowsie z pewnością takim były.

Nie ulega wątpliwości, że powstałe urządzenie byłoby w stanie obsługiwać aplikacje uniwersalne, na promowaniu których skupia się teraz Microsoft. Wszelkie szczegóły pozostają natomiast nieznane i można o nich tylko spekulować. Nie wspomina się także o ewentualnych datach, kiedy urządzenie miałoby ujrzeć światło dzienne, a co dopiero trafić do sprzedaży.

Czy zupełnie nowa i odświeżona forma urządzenia mobilnego od Microsoftu ma szanse stać się alternatywą dla rynku zdominowanego przez Androida z iOS-em, jak zwykle pokaże czas. Jakie Waszym zdaniem cechy i funkcje powinien posiadać nowy system, by zyskać uwagę użytkowników? Czekamy na propozycje w komentarzach.

© dobreprogramy