Microsoft zapowiada Visual Studio 2019. Będzie szybsze i łatwiejsze w obsłudze

Strona główna Aktualności

O autorze

Microsoft nakreślił na swoim blogu jak będzie wyglądała przyszłość środowiska dla programistów Visual Studio. Zmiany mają być na tyle istotne, że mowa jest już o kolejnym, dużym wydaniu. Rozpoczynają się prace nad Visual Studio 2019 oraz Visual Studio dla komputerów z systemem macOS. Microsoft zachęca do śledzenia rozwoju na GitHubie, gdzie na bieżąco można obserwować implementację kolejnych funkcji.

Przy okazji tego wydania celem jest stworzenie oprogramowania przede wszystkim sprawnego w działaniu i obsłudze. Microsoft stawia między innymi na szybsze uruchamianie, większą produktywność, prostotę obsługi, udoskonaloną nawigację, większe możliwości debuggera i uproszczony etap rozpoczynania pracy z programem. To i wiele więcej ma sprawić, że Visual Studio będzie chętnie wybierane przez programistów, także tych, którzy aktualnie korzystają z wersji 2017.

Microsoft zapowiada bowiem, że przejście na nową edycję będzie bezproblemowe, między innymi dzięki możliwości testowania Visual Studio 2019 równolegle z wykorzystywaniem na co dzień nadal wersji 2017. Oprócz tych zapewnień już teraz publikowana jest lista konkretnych działań, które będą realizowane w najbliższych miesiącach.

Zaprezentowany plan informuje jak na razie o tematach, które są realizowane teraz (w drugim kwartale roku, do czerwca włącznie) oraz jakie planowane są na trzeci kwartał. Jak widać, tylko niewielka część z zaplanowanych działań doczekała się jak dotąd implementacji, ale Microsoft obiecuje, że tempo prac ma się w najbliższym czasie zmienić na lepsze.

© dobreprogramy
s