Visual Studio Professional Visual Studio Professional 2019 16.3.0

Strona główna Windows Programowanie Środowiska programistyczne
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

Visual Studio Professional 2017 to rozbudowane środowisko programistyczne (IDE) Microsoftu do tworzenia aplikacji desktopowych, uniwersalnych dla Modern UI, webowych z wykorzystaniem ASP.NET i Silverlight, wykorzystujących chmurę, ale także z przeznaczeniem na platformę Windows Phone, Android oraz iOS. Kod może być pisany w jednym z kilku obsługiwanych domyślnie w Visual Studio 2017 języków, m.in: C#, Visual Basic, C++, F# i JavaScript. Program uważany jest przez wielu za najwyższej klasy środowisko programistyczne.

Nowości w wersji 2017

W najnowszej wersji programu poczyniono kilka modyfikacji, dzięki którym ma być jeszcze bardziej przyjazny dla programistów. Skupiono się między innymi na optymalizacji kodu, dzięki czemu środowisko szybciej się uruchamia, zaktualizowano narzędzie ułatwiające obsługę wyjątków, dodano funkcję Live Unit Testing, która bezpośrednio w kodzie pozwala obserwować wyniki testów jednostkowych, rozszerzono integrację z systemem kontroli wersji Git oraz dodano nowe funkcje związane z raportowaniem błędów, podczas tworzenia jednego projektu przez kilku programistów.

Nowością jest także opcja tworzenia własnych rozszerzeń, zmodyfikowane opcje dostosowywania układu okien do konkretnego projektu oraz cała seria dodatkowych narzędzi ułatwiających pisanie i testowanie aplikacji w konkretnych językach, obsługiwanych przez Visual Studio.

Uwaga!

Wersja testowa umożliwia pracę przez 90 dni i nie wymaga klucza produktu.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

brak
wszystko
ocena użytkownika
23.01.2018 12:53 • Recenzja do wersji 2017

Totalny syf, już w DevCpp się lepiej pisze te programy. Nie można na przykład zdefiniować tablicy o rozmiarze podanym przez użytkownika bez alokacji pamięci, irytujące błędy, których nie ma w innych kompilatorach. Nie można scanfem normalnie sczytać zmiennej xD. Proste programy zrobione jako projekt zajmują 10 MB. Nie rozumiem jak niektórzy mogą płacić za takie coś. CodeBlocks jest lepszy pod każdym względem. Daję 1 gwiazdkę bo nie da się dać 0.

Intuicyjność, przejrzystość, wygoda, automatyzacja, bogata kolekcja wtyczek i dodatków, spolszczenie
Wydajność, błędy podczas instalacji dodatków
ocena użytkownika
29.07.2016 18:22 • Recenzja do wersji 2013

Ciekawe środowisko pozwalające na wygodne programowanie prawie wszystkiego. Microsoft bardzo dobrze dba o programistę, dlatego praktycznie już od samego początku jest on prowadzony "za rączkę". Bardziej doświadczony koder dostrzeże w nim dużo ciekawych funkcji automatyzujących pracę. Potężna ilość wtyczek pozwoli na tworzenie kodu również w innych technologiach niż te wspierane przez Producenta. Niestety - podczas ich instalacji często pojawiają się błędy uniemożliwiające finalizację procesu. Wydajność środowiska również pozostawia wiele do życzenia. Na komputerach ze średniej półki ładowanie IDE, oraz tworzenie nowego projektu zajmują zdecydowanie zbyt wiele czasu. Problem znika przy mocniejszym sprzęcie. Dla porównania, w środowisku o podobnej skali - Embarcadero Rad Studio nie odnotowałem takiego problemu. Podsumowując - Microsoft Visual Studio to bardzo ciekawe środowisko, które polecę zarówno początkującemu, jak i doświadczonemu programiście. Każdy znajdzie w nim coś dla siebie. Jedynymi wadami są: niska wydajność na słabszym sprzęcie oraz błędy podczas instalacji dodatków, które jednak nie powinny odstraszać, gdyż występują jedynie w kilku momentach prac nad projektem.