r   e   k   l   a   m   a
reklama

Milion licencji CorelDRAW w rosyjskich szkołach

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma Corel poinformowała, że jej sztandarowy produkt - pakiet graficzny CorelDRAW Graphics Suite zostanie zainstalowany we wszystkich rosyjskich szkołach podstawowych i średnich. To efekt umowy z Rosyjską Federalną Agencją ds. Edukacji.

W ramach kontraktu rosyjski sektor edukacji pozyska, bagatela, milion licencji. Nie podano niestety warunków finansowych kontraktu ale były one zapewne bardzo atrakcyjne. Z całą pewnością atrakcyjne są za to warunki licencyjne. Do 2010 roku każda szkoła uczestnicząca w programie będzie mogła dokonać aktualizacji do najnowszej, dostępnej wersji pakietu CorelDRAW. Szkoły będą mogły ponadto uzyskać licencje programu graficznego Corel Paint Shop Pro Photo XI oraz programu do malowania Corel Painter Essentials 3. Dystrybucja licencji rozpocznie się jeszcze w tym miesiącu.

Kontrakt z Corelem jest częścią rosyjskiego planu ogólnonarodowej legalizacji oprogramowania w sektorze edukacji. Przypomnijmy, że w ramach tego projektu testowane jest także wprowadzenie do rosyjskich szkół systemu Linux.

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNajsłynniejsze kanały na YouTubie. W Polsce często nieznane