Min Min 1.7.0

Strona główna Windows Internet i komunikacja Przeglądarki stron WWW
Pobierz pr​ogram
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Min to nietypowa przeglądarka internetowa, której cechą charakterystyczną jest minimalistyczna forma i wysoka szybkość działania. Aplikacja nie stara się upodabniać do wiodących propozycji innych producentów, ale stanowić dla nich wyraźną alternatywę.

Producent skupił się na stworzeniu programu, w którym użytkownik nie będzie rozpraszany przez zbędne treści podczas przeglądania zasobów Sieci. W ustawieniach możliwe jest więc nawet blokowanie wyświetlania obrazków, a podczas przeglądania stron – korzystanie z trybu skupienia, który ukrywa z widoku pozostałe karty oraz uniemożliwia tworzenie nowych, zmuszając użytkownika do tytułowego skupienia się na czytaniu wyświetlonej witryny.

W aplikacji zaimplementowano również kilka interesujących rozwiązań związanych z obsługą: wpisana w pasku adresu komenda !bookmarks wyświetli listę wszystkich zakładek, którą można później przeszukiwać, zaś kombinacja klawiszy Ctrl+N stworzy nowe zadanie, w ramach którego grupować będzie można karty.

Program rozwijany jest w duchu otwartego kodem oprogramowania. Repozytorium znajduje się na GitHubie.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Udogodnienia dla czytających
Mała elastyczność, nieco nieprzejrzysty interfejs
ocena użytkownika
12.04.2020 13:31 • Recenzja do wersji 1.7.0

Min jest swoistym bratem Colibri i Sleipnira w kategorii przeglądarek do czytania. O ile Colibri pozwala na jedną kartę w oknie, a Sleipnir nastawiony jest na obsługę ogromnej ilości kart, o tyle Min plasuje się gdzieś pośrodku, pozwalając korzystać swobodnie z kilku kart, które można podzielić na tzw. zadania. Zadania te pełnią de facto rolę menedżera zakładek. Przeglądarka obsługuje grafikę i wideo, jednak tryb skupienia, reading list i uproszczony widok strony do czytania wskazują, że najlepiej użyć jej do stron z dużą ilością tekstu. Strony można wyeksportować do plików PDF. Pomysł z krótkimi poleceniami zaczynającymi się od ! jest ciekawy, ale zdaje się nie do końca konsekwentny i dopracowany. W połączeniu z brakiem klasycznych przycisków nawigacji może spowodować uczucie dezorientacji.