Minecraft 1.11.2

Strona główna Mac Gry Akcja i strzelanki
Pobierz program
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Minecraft to klient bardzo popularnej gry typu sandbox. Gracz nie ma tu do wykonania konkretnego zadania, choć może starać się zdobyć osiągnięcia. Ma za to możliwość dowolnego przekształcania wirtualnego świata, złożonego z kostek.

Świat Minecrafta powstał z składa się z kostek różnych surowców. Gracz może gromadzić surowce, tworzyć narzędzia i własne materiały na bazie swoich zasobów, samodzielnie wybierając kierunek, w jakim będzie podążał i rozwijał zastany świat. Niewykluczone, że trzeba będzie stoczyć pojedynek z napotkanymi postaciami, zwierzętami czy potworami, które jednak nie zawsze są wrogo nastawione do naszego bohatera. W wirtualnym świecie występuje cykl dobowy i zjawiska atmosferyczne, a nieograniczona mapa składa się z rozmaitych krain. Życie w grze może toczyć się zarówno na powierzchni, jak i pod ziemią.

Gracz może wybrać jeden z kilku trybów gry: przetrwania (postać musi zadbać o zdrowie i zdobywanie pożywienia), kreatywności (zdrowie odbudowuje się, gracz ma możliwość latania, zasoby surowców są nieograniczone) i kilka innych. Tryb hardcore na przykład przypomina przetrwanie, ale dużo łatwiej w nim zginąć. Minecraft oferuje także rozgrywkę sieciową.

Wersja demonstracyjna oferuje tryb przetrwania i jeden predefiniowany świat, w którym można spędzić 5 dni, czyli niecałe dwie godziny realnego czasu rozgrywki. Po upływie tego czasu świat pozostaje dostępny, ale nie można wchodzić z nim w żadną interakcję. Aby rozpocząć grę, należy dokonać bezpłatnej rejestracji.

Do poprawnego działania Minecraft wymaga Javy 6. Można ją pobrać ze strony pomocy systemu OS X.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

„Nauka programowania z Minecraftem” – świetna książka dla dzieci już w przedsprzedaży

16
12.04.2016  •  Anna Rymsza

Szukasz prezentu dla dziecka, które skończyło już 10 lat? Chcesz wykorzystać dziecięcą fascynację Minecraftem albo uczyć się programowania razem z latoroślą? Jeśli tak, sięgnij po książkę „Nauka programowania z Minecraftem”. „Nauka programowania z Minecraftem” Craiga Richardsona została wydana w Polsce przez Wydawnictwo Naukowe PWN i już można zamówić ją w przedsprzedaży w polskich księgarniach. Craig Richardson jest twórcą oprogramowania i nauczycielem Pythona. Pracował dla Raspberry Pi Foundation, uczył programowania w liceum i prowadził warsztaty dla młodzieży z programowania w…

Microsoft uruchamia Minecrafta dla edukacji, jest dostępny także w Polsce

13
19.01.2016  •  Maciej Olanicki

NIkogo nie trzeba przekonywać, że Minecraft stał się ogromnym hitem nie tylko wśród najmłodszych, co potwierdzają statystyki. Grę w wersji na Windowsa lub Maca zakupiło dotąd 22,2 mln osób, w tym ponad 12,5 tysiąca w ciągu ostatniej… doby. Microsoft zaprezentował właśnie przedsięwzięcie, które jeszcze bardziej powiększy grono graczy. Konkretniej o uczniów szkół na całym świecie: wystartował już bowiem MinecraftEdu. Przedsięwzięcie jest skierowane do publicznych i niepublicznych placówek edukacyjnych wszystkich szczebli, bibliotek, muzeów i zarejestrowanych organizacji charytatywnych i…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #6 12.01.2018 15:17

@Anonim (niezalogowany): jestesuper

  #5 03.07.2017 18:01

da się pobrać na macbooka wiem przecierz okbdw

  #4 06.03.2017 16:43

Dlaczego nie mogę uwierzyć Microsoft.

  #3 04.06.2016 15:36

szukaj diaksuw

  #2 05.02.2016 18:08

@Anonim (niezalogowany): co nie nie? jest ok

  #1 10.09.2015 17:54

nie nie ;(

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNetflix mówi, że ma czyste ręce. Nie zbieramy o was danych