Minecraft Minecraft 1.16.101

Strona główna Mac Gry Akcja i strzelanki
Pobierz program

Minecraft to klient bardzo popularnej gry typu sandbox. Gracz nie ma tu do wykonania konkretnego zadania, choć może starać się zdobyć osiągnięcia. Ma za to możliwość dowolnego przekształcania wirtualnego świata, złożonego z kostek.

Świat Minecrafta powstał z składa się z kostek różnych surowców. Gracz może gromadzić surowce, tworzyć narzędzia i własne materiały na bazie swoich zasobów, samodzielnie wybierając kierunek, w jakim będzie podążał i rozwijał zastany świat. Niewykluczone, że trzeba będzie stoczyć pojedynek z napotkanymi postaciami, zwierzętami czy potworami, które jednak nie zawsze są wrogo nastawione do naszego bohatera. W wirtualnym świecie występuje cykl dobowy i zjawiska atmosferyczne, a nieograniczona mapa składa się z rozmaitych krain. Życie w grze może toczyć się zarówno na powierzchni, jak i pod ziemią.

Gracz może wybrać jeden z kilku trybów gry: przetrwania (postać musi zadbać o zdrowie i zdobywanie pożywienia), kreatywności (zdrowie odbudowuje się, gracz ma możliwość latania, zasoby surowców są nieograniczone) i kilka innych. Tryb hardcore na przykład przypomina przetrwanie, ale dużo łatwiej w nim zginąć. Minecraft oferuje także rozgrywkę sieciową.

Wersja demonstracyjna oferuje tryb przetrwania i jeden predefiniowany świat, w którym można spędzić 5 dni, czyli niecałe dwie godziny realnego czasu rozgrywki. Po upływie tego czasu świat pozostaje dostępny, ale nie można wchodzić z nim w żadną interakcję. Aby rozpocząć grę, należy dokonać bezpłatnej rejestracji.

Do poprawnego działania Minecraft wymaga Javy 6. Można ją pobrać ze strony pomocy systemu OS X.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!