Mischief Mischief 2.1.6

Strona główna Windows Grafika Programy do malowania
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

Mischief to program do malowania, który zdobył sławę dzięki nieograniczonemu obszarowi roboczemu, który możemy do woli powiększać i zmniejszać. Program bardzo dobrze współpracuje z tabletami graficznymi i pozwala na malowanie na warstwach.

Interfejs programu jest bardzo prosty – składa się z zasobnika z narzędziami i trzech palet, pozwalających pracować na warstwach, wybierać pędzle i manipulować kolorem. Każdą z tych palet można powiększyć, by zyskać dostęp do większych możliwości.

Do dyspozycji mamy tu 6 podstawowych typów pędzli i również 6 odpowiadających im gumek. Pędzlom można samodzielnie wyznaczyć przezroczystość oraz zmianę szerokości pod wpływem zmian nacisku piórka tabletu, jeśli dany typ pędzla daje taką możliwość. Rysować można także z wykorzystaniem kształtów wektorowych, a fragmenty rysunku można zaznaczać, kopiować, usuwać i wklejać.

Rysowanie odbywa się bardzo naturalnie i jeśli skończy się miejsce, można zupełnie się tym nie przejmować i po prostu przesunąć obszar roboczy. Można do tego wykorzystać narzędzia z palety lub gesty na ekranie dotykowym, tablecie lub gładziku laptopa. Jeśli obrazek składa się z kilku warstw, należy liczyć się z drobnymi opóźnieniami renderowania. Przy eksporcie obrazu do któregoś z popularnych formatów graficznych można wybrać opcję eksportu widocznego obszaru bądź zaznaczonego fragmentu.

Paleta wyboru barw jest bardzo prosta. Kolor można wybrać na niej, w wersji powiększonej podając także kod RGB koloru, lub korzystając z próbnika kolorów. Ulubione kolory można przeciągać do podręcznej listy.

Na koniec warto dodać, że program w pełnej wersji ma możliwość eksportu plików w formacie PSD z zachowaniem warstw. Można też zmienić przezroczystość całego okna, by pomóc sobie w rysowaniu na podstawie podłożonego obrazu.

Wersja próbna pozwala rysować bez ograniczeń przez 15 dni. Pełna wersja programu kosztuje 25 dolarów.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!