r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Mischief 2.1.5

Strona główna Windows Grafika Programy do malowania

Mischief to program do malowania, który zdobył sławę dzięki nieograniczonemu obszarowi roboczemu, który możemy do woli powiększać i zmniejszać. Program bardzo dobrze współpracuje z tabletami graficznymi i pozwala na malowanie na warstwach.

Interfejs programu jest bardzo prosty – składa się z zasobnika z narzędziami i trzech palet, pozwalających pracować na warstwach, wybierać pędzle i manipulować kolorem. Każdą z tych palet można powiększyć, by zyskać dostęp do większych możliwości.

r   e   k   l   a   m   a

Do dyspozycji mamy tu 6 podstawowych typów pędzli i również 6 odpowiadających im gumek. Pędzlom można samodzielnie wyznaczyć przezroczystość oraz zmianę szerokości pod wpływem zmian nacisku piórka tabletu, jeśli dany typ pędzla daje taką możliwość. Rysować można także z wykorzystaniem kształtów wektorowych, a fragmenty rysunku można zaznaczać, kopiować, usuwać i wklejać.

Rysowanie odbywa się bardzo naturalnie i jeśli skończy się miejsce, można zupełnie się tym nie przejmować i po prostu przesunąć obszar roboczy. Można do tego wykorzystać narzędzia z palety lub gesty na ekranie dotykowym, tablecie lub gładziku laptopa. Jeśli obrazek składa się z kilku warstw, należy liczyć się z drobnymi opóźnieniami renderowania. Przy eksporcie obrazu do któregoś z popularnych formatów graficznych można wybrać opcję eksportu widocznego obszaru bądź zaznaczonego fragmentu.

Paleta wyboru barw jest bardzo prosta. Kolor można wybrać na niej, w wersji powiększonej podając także kod RGB koloru, lub korzystając z próbnika kolorów. Ulubione kolory można przeciągać do podręcznej listy.

Na koniec warto dodać, że program w pełnej wersji ma możliwość eksportu plików w formacie PSD z zachowaniem warstw. Można też zmienić przezroczystość całego okna, by pomóc sobie w rysowaniu na podstawie podłożonego obrazu.

Wersja próbna pozwala rysować bez ograniczeń przez 15 dni. Pełna wersja programu kosztuje 25 dolarów.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Mischief – nieskończony obszar do malowania nie musi kosztować

0
OPROGRAMOWANIE 24.11.2014 | Anna Rymsza

W naszej bazie programów pojawiły się kolejne pozycje, przeznaczone do szkicowania i malowania na komputerze – Mischief Free i Mischief. Programy różnią się ceną i możliwościami, ale mają jedną wspólną cechę – obszar roboczy, czyli płótno, można bez ograniczeń przesuwać, zbliżać i oddalać. Miejsce na rysunki po prostu nigdy się nie kończy. Mischief Free to zupełnie nowa, darmowa i maksymalnie uproszczona wersja programu. Program ten ma być zachętą zarówno dla hobbystów, jak i profesjonalistów, by spróbowali swoich sił z czymś nowym. O wydaniu darmowej wersji programu zdecydował nowy…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
PitBoss   10 #3 24.10.2017 17:47

@SeniorSanchez (niezalogowany): Hmm lubię twoją determinację w płaceniu. Jeśli już z takiego założenia wychodzimy ze chcesz płacić, to lepiej się opłaca Corel Painter :), wyjdziesz na tym dużo lepiej.

  #2 21.10.2017 02:47

@PitBoss: Do szybkiego szkicowania/maziania na wektorach? Na pewno nie. To są zupełnie różne programy. Mischief jest wart każdej wydanej na niego złotówki, bo to co robi, robi najlepiej na świecie. Krita to po prostu power engine dla biedaków, których nie stać na bardziej wyspecjalizowane narzędzia.

PitBoss   10 #1 19.03.2015 21:21

Krita o wiele lepsza :)

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.