Mischief Mischief 2.1.6

Strona główna Windows Grafika Programy do malowania
Pobierz program

Mischief to program do malowania, który zdobył sławę dzięki nieograniczonemu obszarowi roboczemu, który możemy do woli powiększać i zmniejszać. Program bardzo dobrze współpracuje z tabletami graficznymi i pozwala na malowanie na warstwach.

Interfejs programu jest bardzo prosty – składa się z zasobnika z narzędziami i trzech palet, pozwalających pracować na warstwach, wybierać pędzle i manipulować kolorem. Każdą z tych palet można powiększyć, by zyskać dostęp do większych możliwości.

Do dyspozycji mamy tu 6 podstawowych typów pędzli i również 6 odpowiadających im gumek. Pędzlom można samodzielnie wyznaczyć przezroczystość oraz zmianę szerokości pod wpływem zmian nacisku piórka tabletu, jeśli dany typ pędzla daje taką możliwość. Rysować można także z wykorzystaniem kształtów wektorowych, a fragmenty rysunku można zaznaczać, kopiować, usuwać i wklejać.

Rysowanie odbywa się bardzo naturalnie i jeśli skończy się miejsce, można zupełnie się tym nie przejmować i po prostu przesunąć obszar roboczy. Można do tego wykorzystać narzędzia z palety lub gesty na ekranie dotykowym, tablecie lub gładziku laptopa. Jeśli obrazek składa się z kilku warstw, należy liczyć się z drobnymi opóźnieniami renderowania. Przy eksporcie obrazu do któregoś z popularnych formatów graficznych można wybrać opcję eksportu widocznego obszaru bądź zaznaczonego fragmentu.

Paleta wyboru barw jest bardzo prosta. Kolor można wybrać na niej, w wersji powiększonej podając także kod RGB koloru, lub korzystając z próbnika kolorów. Ulubione kolory można przeciągać do podręcznej listy.

Na koniec warto dodać, że program w pełnej wersji ma możliwość eksportu plików w formacie PSD z zachowaniem warstw. Można też zmienić przezroczystość całego okna, by pomóc sobie w rysowaniu na podstawie podłożonego obrazu.

Wersja próbna pozwala rysować bez ograniczeń przez 15 dni. Pełna wersja programu kosztuje 25 dolarów.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!