r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Mixmax – rozszerzenie dla Chrome'a odkrywa Gmaila na nowo

Strona główna AktualnościOPROGRAMOWANIE

W sklepach z rozszerzeniami dla przeglądarek internetowych można znaleźć sporo programów, które w mniejszym lub większym stopniu rozszerzają lub modyfikują funkcjonalność i interfejs jednej z najpopularniejszych usług pocztowych na świecie, Gmaila. Na ich tle kompleksowością oraz ogromem możliwości wyróżnia się Mixmax.

Niewielkie rozszerzenie dla przeglądarki Google Chrome pozwala istotnie zwiększyć liczbę funkcji przeglądarkowej wersji Gmaila, a także zintegrować go z zewnętrznymi serwisami. Istotne zmiany są widoczne już w tak elementarnej kwestii, jak tworzenie i wysyłanie wiadomości.

W ustawieniach Mixmaksa można tworzyć na przykład gotowe szablony, wysłanie wiadomości można ponadto opóźnić o wybrany interwał (od godziny do tygodnia) bądź ustawić automatyczne wysłanie w konkretnym, wybranym przez siebie terminie. Ponadto w oknie tworzenia wiadomości pojawiła się opcja włączenia przypomnień o danej konwersacji oraz śledzenia jej z opcją komunikatów na pulpicie. To zaś pozwala na dostęp do informacji czy, kiedy i przez kogo wiadomość została odczytana.

r   e   k   l   a   m   a

Mixmaks pozwala też na dodawanie do maila różnego rodzaju treści z zewnątrz. Załączyć można zatem nie tylko formularz z pytaniami, wydarzenie z kalendarza czy tabelę, ale także podgląd filmu z YouTube'a, ćwierka z Twittera, zdjęcia z Instagramu oraz wielu innych treści z różnego rodzaju serwisów.

Program rozszerza także domyślnie dostępne możliwości konfiguracji Gmaila i prezentuje je w przejrzystym i eleganckim interfejsie znacznie wygodniejszym w nawigacji niż pierwotny. Mixmax jest darmowym rozszerzeniem, które jednak domyślnie dodaje do maila stopkę ze swoim logo. Tę można zamknąć, co powoduje czasem wyświetlenie się komunikatu o możliwości wykupienia konta z rozszerzonymi możliwościami: między innymi bardziej szczegółowe dane dotyczące śledzenia maili czy rozszerzona integracja z kalendarzem.

Rozszerzenie nie wpływa zauważalnie na szybkość działania przeglądarkowej wersji Gmaila, a dodane funkcje są spójne z jego interfejsem i nie czynią go mniej przejrzystym. Mixmaksa można pobrać z oficjalnego sklepu z rozszerzeniami dla przeglądarki Chrome.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.