Outlook na Androida z użytecznymi dodatkami: groźny rywal dla Gmaila?

Outlook na Androida z użytecznymi dodatkami: groźny rywal dla Gmaila?

Outlook na Androida z użytecznymi dodatkami: groźny rywal dla Gmaila?
03.11.2017 13:24

Microsoft coraz śmielej poczyna sobie na Androidzie, rozwijającdla tego systemu aplikacje, które coraz lepiej wypadają na tletego, do czego przyzwyczaiło nas Google. Dobrym tego przykłademjest mobilny klient pocztyOutlook. Otrzymał on dopracowany system dodatków, pozwalającychna wykonywanie wielu użytecznych zadań bez opuszczania aplikacji.

Już wcześniej Outlook pozwalał na proste zintegrowaniekalendarza z innymi aplikacjami: mogliśmy w ten sposób wyświetlaćw jego kalendarzy przypomnienia z Evernote, wydarzenia Facebooka,zadania Wunderlisty i spotkania w Meetup. Niedawno wprowadzony systemdodatków działa w kontekście samej poczty elektronicznej, podwarunkiem że mobilny Outlook jest klientem usługi Outlook.com lubpoczty w chmurze Office 365.

Jeszcze w tym roku pojawić się ma obsługa dodatków w Outlookutakże dla kont Gmaila, co może okazać się dla wielu osóbwystarczająco dobrym argumentem, by porzucić google’owego klientapoczty na rzecz tego, który za darmo oferuje Microsoft. Nieprzesadzamy, dodatki zostały naprawdę dobrze zrobione i bardzoułatwiają pracę z pocztą na urządzeniu mobilnym.

Obraz

Aby włączyć dodatki, należy dotknąć ikony kółka zębategoi z listy Ustawień wybrać w sekcji Połączone aplikacje i dodatkipozycję Dodatki. Znajdziemy tu listę aplikacji gotowych dozintegrowania, przez dotknięcie przycisku plus. Jest tego sporo, naliście znalazły się Evernote, Gfycat, Jira, MeisterTask, Nimble,OnePlaceMail, SmartSheet, Stickers by MojiLaLa, Microsoft Translator,Trello i Wrike. Oczywiście aby skorzystać z tej integracji, trzebamieć już skonfigurowane konto w danej aplikacji.

Po włączeniu integracji, życie staje się (nieco) prostsze.Jeśli chcemy przykładowo dodać zadanie do naszej tablicy w Trello,wystarczy dotknąć ikony Dodatków wyświetlanej przy wiadomości.Wyświetli ona listę aktualnie zintegrowanych funkcji. W naszymprzypadku wybieramy Add card to Trello i w następnym widokuuzupełniamy formularz karty. Uzupełniamy, ponieważ jest on jużwstępnie wypełniony informacjami pozyskanymi z e-maila.

Obraz

W podobny sposób można szybko przetłumaczyć wiadomość zapomocą Microsoft Translatora, wysłać komuś śmieszną animację wodpowiedzi przez Gfycata czy naklejkę z MojiLala, dodać zadanie weWrike czy dane o kliencie w Nimble. Lista dodatków ma rosnąć, ktowie, może kiedyś pod tym względem dorówna desktopowemuOutlookowi?

Pozostaje więc tylko czekać – jeśli tylko wsparcie dla tychdodatków obejmie inne konta pocztowe, na czele z Gmailem, będzie todobry powód, by uczynić z androidowego Outlooka podstawowegoklienta poczty na smartfonie.

Mobilnego Outlooka na Androida znajdziecie oczywiście w naszejbazieoprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)