Poczta i Kalendarz w Windowsie 10 wkrótce z pełnią funkcji dla Gmaila

Poczta i Kalendarz w Windowsie 10 wkrótce z pełnią funkcji dla Gmaila

Poczta i Kalendarz w Windowsie 10 wkrótce z pełnią funkcji dla Gmaila
Oskar Ziomek
22.04.2017 21:27

Korzystanie z wbudowanych w Windows 10 aplikacji Poczty oraz Kalendarza może być wygodne, jednak nie wszystkie ich funkcje są dostępne dla każdego konta pocztowego. Mówiąc dokładniej – ostatnie nowości, w tym na przykład Focused Inbox, to opcje dostępne tylko dla osób wykorzystujących konta pocztowe Outlooka lub Office'a 365. Wkrótce jednak ma się to zmienić, ponieważ do listy obsługiwanych kont dołączy Gmail.

Dzięki temu, osoby wykorzystujące pocztę Google, będą w stanie korzystać z tych samych przywilejów, które jak dotąd zarezerwowane były jedynie dla kont Microsoftu. W przypadku Poczty, będzie to więc skrzynka odbiorcza z inteligentnym podziałem na zakładki, natomiast dla Kalendarza oznaczać będzie to pojawienie się wygodnych powiadomień, na przykład o zaplanowanej podróży samolotem.

Focused Inbox to nic innego jak skrzynka odbiorcza z zakładkami, wykorzystująca „inteligentny” algorytm sortujący pocztę
Focused Inbox to nic innego jak skrzynka odbiorcza z zakładkami, wykorzystująca „inteligentny” algorytm sortujący pocztę

Aby funkcje mogły bezproblemowo działać, konieczne będzie wyrażenie zgody na kopiowanie i przesyłanie do chmury Microsoftu treści wiadomości e-mail, zawartości kalendarza oraz kontaktów. Nie będzie to natomiast miało oczywiście wpływu na korzystanie z Gmaila z innych aplikacji czy bezpośrednio w przeglądarce.

Nowe funkcje trafią w pierwszej kolejności do Insiderów Windowsa 10, na co można liczyć lada moment. Informacje o możliwości ich przetestowania mają pojawiać się w przeciągu najbliższych tygodni. Microsoft dodaje, że jeśli przez przypadek przeoczymy powiadomienie, po kilku tygodniach pojawi się ono ponownie. Na tę chwilę nie mówi się, jak długo mają trwać testy i kiedy można liczyć na implementację usprawnień w stabilnej wersji systemu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (63)