Nowa funkcja Gmaila pozwoli na cofanie wysłanych wiadomości

Nowa funkcja Gmaila pozwoli na cofanie wysłanych wiadomości
Piotr Maciejko

23.06.2015 17:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zdarzyło Wam się wysłać wiadomość e-mail kompletnie zapominając o dołączeniu załącznika? Albo wysłać przez przypadek niestosowną treść do swojego szefa? Google postanowiło zaradzić takim niekorzystnym sytuacjom przez dodanie przycisku 'Cofnij'. Opcja umożliwiająca cofnięcie wysłanej wiadomości była już od dłuższego czasu częścią projektu Google Labs. Jednak dopiero teraz koncern z Mountain View uznał, że nowa funkcja osiągnęła wystarczający stopień dojrzałości i można rozpocząć proces jej masowego wdrożenia.

Mechanizm nie ma nic wspólnego z magią. Nie zostały również zaimplementowane algorytmy potrafiące wpływać na zawartość skrzynki odbiorcy. Całość opiera się na dość prostym, aczkolwiek użytecznym założeniu dotyczącym ograniczenia czasowego. Po wciśnięciu przycisku 'Wyślij', proces dostarczenia wiadomości do adresata jest wstrzymywany na 30 sekund. W tym krótkim czasie nadawca może anulować całą operację i tym samym uchronić siebie, na przykład od kompromitacji.

Okno tworzonej wiadomości
Okno tworzonej wiadomości

Póki co funkcja będzie dostępna tylko w internetowej wersji Gmaila oraz w aplikacji Inbox. Google zapewnia jednak, że możliwość cofania 'wysłanych' wiadomości pojawi się już wkrótce również w mobilnej aplikacji Gmail. Niestety, pewne niejasności nie zostały sprostowane. Nie ma żadnych oficjalnych informacji dotyczących możliwości wsparcia nowej funkcji przez aplikacje firm trzecich.

Możliwość cofnięcia e-maila po wciśnięciu przycisku 'Wyślij', na pewno znajdzie zastosowanie u wielu osób. Wprowadzenie limitu czasowego przed rzeczywistym wysłaniem wiadomości było sprytnym zagraniem. Jednak zasada działania mechanizmu nie jest skomplikowana i już niebawem konkurencja z pewnością będzie mogła zaprezentować podobne rozwiązania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (52)
Zobacz także