r   e   k   l   a   m   a
reklama

Mobicast - eksperymentalny projekt Microsoftu

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Ulokowane w stolicy Egiptu laboratorium Microsoftu pracuje nad ciekawym projektem Mobicast, który umożliwia tworzenie połączonego obrazu wideo z kilku filmów nagrywanych telefonem komórkowym - a wszystko to w czasie rzeczywistym.

Oprogramowanie postępuje z plikami wideo podobnie, jak Photosynth czyni to ze zdjęciami. Jak widać na filmie demonstrującym możliwości projektu, Mobicast został zaprojektowany do współpracy z niskiej rozdzielczości materiałem wideo nagrywanym telefonem komórkowym, dzięki czemu aplikacja może na żywo generować panoramę wideo. By Mobicast był w stanie połączyć dwa (lub więcej) filmy ze sobą, muszą one przez większość czasu trwania posiadać wspólne punkty. Stosowne oprogramowanie należy zainstalować na telefonie i umożliwić mu komunikację z serwerem projektu, który odpowiedzialny jest za obróbkę i montaż materiału - w trakcie tego procesu wykorzystywane są m.in. wskazania GPS-ów umieszczonych w telefonach, ułatwiające pracę algorytmów pozycjonujących.

Na obecnym etapie projektu Mobicast działa jedynie z telefonami pracującymi pod kontrolą Windows Mobile, choć niewykluczone, że z czasem jego zasięg zostanie rozszerzony.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieSzef Wykopu o cenzurze w Internecie: Czujemy się zmuszeni do ucieczki z Unii