r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Mobicast - eksperymentalny projekt Microsoftu

Strona główna Aktualności

Ulokowane w stolicy Egiptu laboratorium Microsoftu pracuje nad ciekawym projektem Mobicast, który umożliwia tworzenie połączonego obrazu wideo z kilku filmów nagrywanych telefonem komórkowym - a wszystko to w czasie rzeczywistym.

Oprogramowanie postępuje z plikami wideo podobnie, jak Photosynth czyni to ze zdjęciami. Jak widać na filmie demonstrującym możliwości projektu, Mobicast został zaprojektowany do współpracy z niskiej rozdzielczości materiałem wideo nagrywanym telefonem komórkowym, dzięki czemu aplikacja może na żywo generować panoramę wideo. By Mobicast był w stanie połączyć dwa (lub więcej) filmy ze sobą, muszą one przez większość czasu trwania posiadać wspólne punkty. Stosowne oprogramowanie należy zainstalować na telefonie i umożliwić mu komunikację z serwerem projektu, który odpowiedzialny jest za obróbkę i montaż materiału - w trakcie tego procesu wykorzystywane są m.in. wskazania GPS-ów umieszczonych w telefonach, ułatwiające pracę algorytmów pozycjonujących.

Na obecnym etapie projektu Mobicast działa jedynie z telefonami pracującymi pod kontrolą Windows Mobile, choć niewykluczone, że z czasem jego zasięg zostanie rozszerzony.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.