Twój telefon: nowa aplikacja Microsoftu połączy Windowsa ze smartfonem

Twój telefon: nowa aplikacja Microsoftu połączy Windowsa ze smartfonem

Twój telefon: nowa aplikacja Microsoftu połączy Windowsa ze smartfonem
08.05.2018 12:54, aktualizacja: 08.05.2018 13:39

Na wczorajszej konferencji Microsoft Build 2018 poznaliśmy nowe możliwości funkcji Timeline, która trafiła do Windows 10 wraz z kwietniową aktualizacją. Ten sam mechanizm pojawi się w launcherze Microsoftu na Androida, a ponadto synchronizacja planowana jest również na iPhone’ach.

Firmie z Redmond nie udało się zbudować wspólnego systemu opartego o własne urządzenia mobilne. W związku z tym celem stało się nauczenie Windowsa współpracy z Androidem i iOS-em. W realizacji tego zadania wykorzystana zostanie funkcja Timeline oraz uniwersalna aplikacja Your Phone (Twój telefon), która zapewni synchronizację między smartfonem i komputerem.

Timeline będzie synchronizował dane z mobilnymi przeglądarkami Microsoft Edge (Android i iOS), a ponadto na Androidzie wykorzystany zostanie Microsoft Launcher. Natomiast zapowiedziana aplikacja Your Phone trafi na Androida i iOS-a. Pozwoli ona na synchronizację zdjęć, plików, dostęp do wiadomości czy powiadomień. Microsoft dodaje, że funkcje będą działać w obie strony między połączonymi urządzeniami, będzie więc można odbierać wiadomości na komputerze, jak i zyskać dostęp do plików z Pulpitu na smartfonie.

Obraz

Dalsze szczegóły dotyczące możliwości aplikacji nie są znane. W ciągu najbliższych dni testowa wersja ma zostać wydana dla użytkowników programu Windows Insider.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)