Twój telefon: nowa aplikacja Microsoftu połączy Windowsa ze smartfonem

Twój telefon: nowa aplikacja Microsoftu połączy Windowsa ze smartfonem

08.05.2018 12:54, aktual.: 08.05.2018 13:39

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na wczorajszej konferencji Microsoft Build 2018 poznaliśmy nowe możliwości funkcji Timeline, która trafiła do Windows 10 wraz z kwietniową aktualizacją. Ten sam mechanizm pojawi się w launcherze Microsoftu na Androida, a ponadto synchronizacja planowana jest również na iPhone’ach.

Firmie z Redmond nie udało się zbudować wspólnego systemu opartego o własne urządzenia mobilne. W związku z tym celem stało się nauczenie Windowsa współpracy z Androidem i iOS-em. W realizacji tego zadania wykorzystana zostanie funkcja Timeline oraz uniwersalna aplikacja Your Phone (Twój telefon), która zapewni synchronizację między smartfonem i komputerem.

Timeline będzie synchronizował dane z mobilnymi przeglądarkami Microsoft Edge (Android i iOS), a ponadto na Androidzie wykorzystany zostanie Microsoft Launcher. Natomiast zapowiedziana aplikacja Your Phone trafi na Androida i iOS-a. Pozwoli ona na synchronizację zdjęć, plików, dostęp do wiadomości czy powiadomień. Microsoft dodaje, że funkcje będą działać w obie strony między połączonymi urządzeniami, będzie więc można odbierać wiadomości na komputerze, jak i zyskać dostęp do plików z Pulpitu na smartfonie.

Obraz

Dalsze szczegóły dotyczące możliwości aplikacji nie są znane. W ciągu najbliższych dni testowa wersja ma zostać wydana dla użytkowników programu Windows Insider.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)