r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Mobilne przeglądarki Opery zdobywają coraz większą popularność

Strona główna Aktualności

Opera w najnowszym wydaniu raportu State of the Mobile Web podała, że w listopadzie z przeglądarek Opera Mini i Opera Mobile skorzystało łącznie 215 mln osób. Jest to o 5 mln więcej niż w sierpniu tego roku i o 29 procent więcej, niż w listopadzie 2011 r. Co ciekawe, zaledwie co trzecia osoba łączyła się z Internetem za pomocą smartfona.

Rosnąca liczba użytkowników przełożyła się na lepsze statystyki odsłon stron. Z danych zawartych w raporcie wynika, że w ciągu roku liczba wyświetleń zwiększyła się niemal o połowę i osiągnęła pułap ok. 131 miliardów miesięcznie. Pociągnęło to za sobą wzrost ilości przesyłanych danych — po uwzględnieniu kompresji wykonywanej przez serwery, które pomagają zmniejszyć transfer nawet o 90 proc., użytkownicy przesłali w sumie ok. 2,4 petabajta danych. Gdyby Opera nie korzystała z kompresji, byłoby to ponad 11 petabajtów. W porównaniu do listopada 2011 r., transfer zwiększył się o ponad 72 proc.

Oprócz informacji dotyczących przeglądarek, Opera podała także zestawienie stron lokalnych odwiedzanych przez Europejczyków. Wśród dziesięciu najczęściej wyświetlanych w Polsce witryn znalazły się: onet.pl, wp.pl, nk.pl, allegro.pl, gazeta.pl, interia.pl, sport.pl, zadane.pl, sciaga.pl i o2.pl.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.