reklama

Modern, czyli dawne Metro

Strona główna Aktualności

O autorze

Kobieta o wielu talentach, użytkowniczka OS X kochająca fotografię, kuchnię wschodnią, ciężką muzykę i poprawną polszczyznę.

Na początku miesiąca informowaliśmy, że Microsoft zamierza zmienić nazewnictwo i przemianować Metro na coś nowego. Oficjalnie Metro było jedynie wewnętrzną nazwą kodową języka projektowania i opartego na typografii interfejsu użytkownika, ale z różnych źródeł wiadomo, że do zmiany zmusiła Microsoft firma Metro AG — właściciel sieci Real, Saturn i Media Markt.

Microsoft jeszcze nie potwierdził tego oficjalnie, ale ma już nową nazwę dla dawnego Metro. Nie będzie to na szczęście „The New Interface”. Wybór padł prawdopodobnie na proste i krótkie „Modern” (nowoczesny, nowożytny). Sformułowanie „Modern UI” zostało znalezione choćby na blogach MSDN. „Modern” pojawia się również w materiałach reklamowych Microsoftu, choć jeszcze nie jako nazwa własna, można więc przypuszczać że to dopiero przymiarki do zmian w dialogu firmy z klientem. Jednak wszystko wskazuje na to, że to słowo będzie powoli zajmować miejsce Metro.

.

Nazwa Metro zdążyła się dobrze zakorzenić w świadomości programistów i użytkowników, pozostaje więc mieć nadzieję, że Modern dobrze ją zastąpi. Problem marketingowy na taką skalę na 3 miesiące przed premierą Windowsa 8 z pewnością przyprawił marketingowców w Redmond o ból głowy.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama