reklama

Motorola X Phone spod skrzydeł Googla

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator systemów i infrastruktury sieciowej. Pasjonat domatyki i nowoczesnych technologii. Zajmuje się szeroko pojętym wsparciem informatycznym oraz testowaniem sprzętu. W wolnym czasie podziwia i fotografuje dziką naturę.

Przed prezentacją Google I/O zapowiedzianą na 15 maja zaczynają wypływać informacje o nowym telefonie (lub nawet całej serii telefonów) Motoroli, oznaczonych w sieci jako X Phone. Wstępna specyfikacja nawiązuje do wizji Larego Page'a, dyrektora generalnego Googla, w której nowe urządzenia mają posiadać mocniejszą, bardziej wytrzymała na upadki obudowę oraz większą baterię, która wytrzyma obciążenie nowych podzespołów.

Motorola X w kwestiach odporności będzie mogła spokojnie konkurować z wysoko ocenioną Xperią Z. Nowy telefon Googla ma posiadać 4,8-calowy ekran Full HD, pokryty szafirowym szkłem, które według testów jest trzykrotnie bardziej wytrzymałe i odporne na zarysowania niż panel Gorilla Glass. Podnosząc wytrzymałość obudowy, oprócz ekranu projektanci zdecydowali się zabezpieczyć narożniki, pokrywając je gumą. Tylna część telefonu najprawdopodobniej będzie wykonana z włókien węglowych lub kevlaru, który sprawdził się w serii RAZR. Najprawdopodobniej urządzenie tak zabezpieczone otrzyma certyfikat IP57 i będzie odporne zarówno na drobinki kurzu jak i zachlapania wodą. Nikt nie wspomina o cenie, która na pewno będzie generowana przez zastosowanie lepszych, niestety zazwyczaj droższych materiałów.

Smartfon spokojnie będzie mógł konkurować z flagowymi modelami konkurencji. Ma posiadać czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 800 taktowany częstotliwością aż 2 GHz. Zadowoleni powinni być również amatorzy smartfonowej fotografii, ponieważ w Motoroli ma się pojawić 16-megapikselowy aparat oraz frontowa 5-megapikselowa kamerka. Całość ma być zasilana sporą, 4000 mAh baterią, która ma się pomieścić w obudowie o grubości niecałych 8 milimetrów. Na starcie urządzenie będzie pracowało pod kontrolą Androida w wersji 4.2, ale biorąc pod uwagę, że jest to produkt Google, można się spodziewać pierwszeństwa przy aktualizacji do kolejnej, 5 odsłony systemu.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama