Mozilla Messaging rozpoczyna działalność

Strona główna Aktualności

O autorze

We wrześniu zeszłego roku Mozilla utworzyła nową firmę skupiającą się na komunikacji, której głównym projektem jest program pocztowy Thunderbird. Dziś ta nowa firma - Mozilla Messaging poinformowała o składzie zarządu oraz nowościach, które pojawią się w najnowszej wersji programu Thunderbird.

Mozilla Messaging początkowo skoncentruje się na rozwoju aplikacji Thunderbird 3, która wniesie wiele istotnych usprawnień, a zwłaszcza zintegrowany kalendarz, lepsze wyszukiwanie i większy komfort dla użytkowników. Thunderbird to darmowy, otwarty klient poczty elektronicznej wykorzystywany przez miliony ludzi na całym świecie. Program powstaje zgodnie z modelem open source, na którym oparty jest też rozwój popularnej przeglądarki Mozilla Firefox.

Firma stworzyła zespół odpowiedzialny za rozwój produktu, który będzie współpracować ze społecznością programistów z całego świata. Mozilla Messaging jest w 100 procentach własnością Mozilla Foundation. W skład zarządu wchodzą David Ascher jako prezes, Christopher Beard jako wiceprezes i dyrektor generalny Mozilla Labs oraz Marten Mickos, prezes MySQL AB, dostawcy otwartego oprogramowania bazodanowego.

© dobreprogramy