Niemiecki Amazon otwiera się na Polaków, rozpoczyna wysyłkę Kindle za Odrę

Niemiecki Amazon otwiera się na Polaków, rozpoczyna wysyłkę Kindle za Odrę

09.10.2015 14:20, aktual.: 09.10.2015 14:57

Dobre wieści dla miłośników e-booków, a w szczególności czytaniach ich na urządzeniach Amazonu. Wszystko wskazuje na to, że firma uruchomiła dla Polaków możliwość zakupu czytników Kindle w sposób na znacznie wygodniejszy, niż miało to miejsce w przypadku sprowadzania ich ze Stanów Zjednoczonych. Jak donosi serwis swiatczytnikow.pl, możliwość wysyłki do Polski wprowadził właśnie niemiecki Amazon. Można już zatem sprowadzać stamtąd Kindle bez konieczności opłacania pośredników.

Na Amazon.de można już zatem zamawiać czytniki wraz z doliczonym 23-procentowym (a zatem polskim) VAT-em. Za przesyłkę niemiecki Amazon pobiera opłatę w wysokości rozpoczynającej się od 5,66 euro. Najlepszą opcją wydaje się płatność właśnie w tej walucie. Niemniej warto upewnić się czy kurs euro, jaki obowiązuje przy przewalutowaniu, jest korzystniejszy w wariancie proponowanym przez Amazona czy przez banki.

Obraz

Do wyboru są trzy opcje wysyłki – standardowa (do 5 dni roboczych) w cenie 5,66, trwająca od 2-4 dni w cenie 7,17 euro oraz jednodniowa za 11,82. Warto zaznaczyć, że wprowadzona przez niemiecki Amazon oferta obejmuje tylko Kindle w droższej wersji pozbawionej reklam. W przypadku chęci zakupienia tańszego wariantu wciąż konieczne jest korzystanie z pośredników. Dobrą wiadomością dla osób, którym obca jest poezja Schillera w oryginale, będzie możliwość wypróbowania wersji beta anglojęzycznej wersji niemieckiego Amazona dostępna w poziomym menu serwisu, tuż pod wyszukiwarką.

Oferta niemieckiego Amazonu jest niezwykle istotna z jeszcze jednego powodu – dzięki niej Polacy mogą wreszcie bezpośrednio i bez większych problemów nabyć czytnik Amazon Kindle Voyage i Voyage 3G, o którym pisaliśmy w kontekście 7 rocznicy wprowadzenia urządzeń na rynek. Ceny wynoszą kolejno równowartość około 850 i 1100 złotych.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)