Yahoo Answers kończy swoją działalność

Yahoo Answers kończy swoją działalność

fot. Getty Images
fot. Getty Images
Karolina Kowasz
06.04.2021 09:58

Prekursor takich serwisów jak ask.me czy Zapytaj, znany jako Yahoo Answers, zostanie oficjalnie zamknięty 4 maja. Działający od 2005 roku serwis poinformował swoich aktywnych użytkowników poprzez wiadomość e-mail, że platforma nie planuje utrzymywać archiwum.

Decyzji Yahoo dosyć trudno się dziwić. Firma sama w swojej wiadomości potwierdza, że serwis od lat stawał się coraz mniej popularny. Z tego powodu Yahoo podjęło decyzję o zamknięciu platformy oraz skupieniu się na swoich innych produktach.

Do 30 czerwca tego roku, użytkownicy będą mogli poprosić Yahoo o udostępnienie swoich danych, czyli listy pytań wraz z odpowiedziami, a także wszelkie obrazy. Platforma nie planuje możliwości udostępnienia danych innych użytkowników.

Póki co użytkownicy mogą dalej zadawać pytania oraz udzielać odpowiedzi w serwisie. Możliwość ta zostanie jednak wyłączona z dniem 20 kwietnia. Od 4 maja serwis zacznie zaś przekierowywać wszystkich na główną stronę Yahoo, jak możemy się dowiedzieć z FAQ mającego odpowiedzieć na zagadnienia związanego z końcem platformy.

Dane po pobraniu będą treścią sformatowaną w formacie JSON. Można będzie więc otworzyć plik w zwykłym edytorze tekstu, jednak Yahoo sugeruje skorzystanie z dostępnych w sieci parserów JSON, aby dane stały się bardziej przyjaznym użytkownikowi formatem. Więcej danych na ten temat można znaleźć w FAQ Yahoo Answers.

Co istotne dla użytkowników, zmiany wprowadzone przez firmę wpłyną tylko na Yahoo Answers. Nie będą miały one żadnego wpływu na konta użytkowników Yahoo ani żadne inne usługi firmy. Dodatkowo firma poleca w przyszłości korzystanie z Yahoo Search, aby uzyskać odpowiedzi na swoje pytania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)