r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Mozilla blokuje dodatek Skype dla Firefoksa

Strona główna Aktualności

Skype ma kolejne kłopoty. Mozilla zdecydowała o zablokowaniu dodatku Skype Toolbar for Firefox z powodu błędów, jakie wywoływał on w przeglądarce.

Skype Toolbar for Firefox instaluje dodatkowy pasek narzędziowy w przeglądarce Mozilli. Umożliwia on korzystanie z komunikatora Skype z poziomu Firefoksa, ponadto rozpoznaje numery telefonów i adresy użytkowników komunikatora umieszczone na odwiedzanych stronach internetowych. Jest także przyczyną ponad 40 tys. zawieszeń przeglądarki w minionym tygodniu. Jak podaje Mozilla na swoim blogu, Skype Toolbar for Firefox przyczynia się również do bardzo dużego spowolnienia wczytywania stron przez program. Dlatego też Fundacja zdecydowała o zablokowaniu dodatku dla Firefoksa do czasu, aż jego twórcy nie wydadzą jego poprawionej wersji.

Problem pewnie nie byłby tak duży gdyby nie fakt, że dodatek instalowany jest bez wiedzy użytkownika po ściągnięciu klienta Skype. Mozilla już w listopadzie zeszłego roku skrytykowała cichą instalację rozszerzeń do Firefoksa. To już kolejne kłopoty Skype w ostatnim czasie. Pod koniec grudnia ubiegłego roku doszło do awarii sieci Skype. Przyczyną, jak później podano, był błąd w kliencie dla systemu Windows.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.