Skype żyje i dostanie masę nowości, ale użytkownicy Firefoksa mogą się obrazić

Microsoft Skype
Microsoft Skype
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek

28.09.2021 14:38

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Microsoft zapowiedział szereg zmian, które w niesprecyzowanej przyszłości trafią do Skype'a, by go unowocześnić. Nie zabrakło przy tym wpadki, przez którą mogą się poczuć urażeni użytkownicy Firefoksa.

W długim wpisie na blogu Microsoft podzielił się planami unowocześnienia komunikatora Skype, które mogą zaskakiwać nie tylko dlatego, że dotyczą swego rodzaju konkurencji dla domowej wersji Microsoft Teams. Skype generalnie ma się stać szybszy i sprawniejszy, a przy okazji bardziej atrakcyjny wizualnie.

By zwiększyć atrakcyjność aplikacji, Skype dostanie między innymi odświeżony interfejs okna rozmów oraz opcje dzielenia ekranu dobrze znane z Teams. Do tego nowe awatary, motywy, powiadomienia, aplikacje mobilne i możliwość dołączania do rozmów bez konieczności logowania. Słowem - cała masa zmian, które mają sprawić, że Skype znów stanie się ciekawym komunikatorem.

W całej tej porcji nowych opcji nie zabrakło nietypowej wpadki. Microsoft zapowiedział bowiem rozszerzenie zgodności webowego Skype'a na "wszystkie przeglądarki" i... nie wymienił przy tej okazji logo Firefoksa. Jest za to Chrome, Edge, Safari i Opera, z której - według statystyk statcounter - korzysta mniej niż 3 proc. internatów. Firefoksa używa natomiast ponad 8 proc.

Wszystkie (wiodące?) przeglądarki według wizji Microsoftu
Wszystkie (wiodące?) przeglądarki według wizji Microsoftu© Microsoft

Microsoft podaje, że zapowiedziane zmiany w Skypie to efekt wsłuchania się w potrzeby użytkowników, a niektóre pomysły zostały wprost zaczerpnięte z informacji zwrotnych. Nowości mają trafiać do Skype'a "w najbliższych miesiącach". Microsoft na razie nie podał żadnych szczegółowych dat.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (48)