Muzyka z MTV i Microsoftu

Strona główna Aktualności

O autorze

Microsoft pracuje wraz z MTV Networks nad wprowadzeniem systemu sprzedaży muzyki online. Nowa usługa będzie nosić nazwę URGE i jej testy rozpoczną się już w tym tygodniu. Stanie się domyślnym serwisem dostarczającym muzykę w Windows Media Player 11.

Oferta będzie zbliżona do dostępnej w innych sklepach z muzyką. 2 miliony utworów, każdy za 99 centów. Całe albumy będzie można ściągać za $9,95. Ponadto będzie można wykupić miesięczną subskrypcję za $14,95. Pliki przeznaczone do ściągnięcia na dysk będą w formacie WMA i jakości 192 kbps. Muzyka z URGE nie będzie kompatybilna z iPodem. W zamian Microsoft wraz z firmą iRiver opracował przenośny odtwarzacz Clix bazujący na systemie Windows. Jest on rozszerzoną wersją iRiver U10 i mocno integruje się z Media Playerem 11, który przeszedł wiele zmian mających uczynić go łatwiejszym i wygodniejszym w obsłudze. Wprowadzono m.in. modny teraz w produktach MS pasek wyszukiwania. MTV Networks będzie dostarczać nie tylko pojedyncze utwory ale też umożliwiać słuchanie wielu stacji radiowych i dostarczać swoje własne produkcje, takie jak MTV Unplugged (muzyka grana na instrumentach akustycznych) i TRL (teledyski).

Microsoft wchodzi więc na rynek muzyki z całym zestawem produktów mających przekonać użytkownika do rezygnacji iPoda i iTunes. Czy będzie na to szansa przekonamy się już w środę, po premierze Windows Media Playera 11 beta.

© dobreprogramy
s