Muzyka Google z darmowym dostępem do stacji radiowych

Muzyka Google z darmowym dostępem do stacji radiowych

Muzyka Google z darmowym dostępem do stacji radiowych
Paweł Piskurewicz
23.06.2015 22:05, aktualizacja: 24.06.2015 14:11

Już za kilka dni ma wystartować nowa usługa muzyczna od Apple'a. Jeszcze przed startem zdążyła wzbudzić sporo kontrowersji, w tym związanych z darmowym okresem próbnym. Jej premiera ożywiła także konkurencję. Dziś swoją ofertę odświeżyło Google, dodając do już istniejących planów darmowy dostęp do sprofilowanych stacji radiowych.

Do tej pory usługa Muzyka Google Play była dostępna jako miejsce do przetrzymywania naszej kolekcji, sklep z muzyką oraz w formie All Access, czyli miesięcznego abonamentu zapewniającego nieograniczony dostęp do bazy 30 milionów utworów na żądanie. Teraz dołączyła do nich nowa opcja, darmowego dostępu do specjalnie przygotowanych stacji radiowych.

Google Play Music: Free Music For Everything You Do

Google reklamuje je jako dopasowane do naszego gustu oraz aktywności. Nie mamy tu bezpośredniego dostępu do wybranych utworów czy też albumów, a jedynie przygotowanych playlist. Ograniczona jest też ilość możliwości przeskoczenia do kolejnej piosenki, a cofanie jest nieaktywne. Za pomocą wyszukiwarki odnajdziemy jedynie odpowiadające zapytaniom stacje. W przyszłości możemy spodziewać się także reklam.

Obraz

Obecnie nowa usługa dostępna jest tylko w USA, jednak istnie sposób by już teraz testować ją w naszym kraju. Wystarczy skorzystać z aplikacji do zmiany VPN takiej jak np. Tunnelbear. Po zmianie regionu na Stany Zjednoczone i przejściu do usługi Muzyka Google powinna przywitać nas nowa, darmowa opcja, wraz z przetłumaczonym interfejsem. Co ciekawe pozostanie aktywna nawet po dezaktywowaniu VPN-a.

Obraz

Nie wiemy kiedy oficjalnie stacje radiowe trafią do naszego kraju. Na chwilę obecną mamy do nich dostęp jedynie z poziomu strony www, niedługo mają zawitać także do aplikacji dla i Androida i iOS. Choć w obecnej formie nie stanowią bezpośredniej konkurencji dla darmowego trybu w Spotify czy też Deezerze, to są ciekawym uzupełnieniem oferty muzycznej Google'a, a zarazem zachęta do spróbowania i przejścia na płatny abonament.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)