YouTube Red i Muzyka Google Play się połączą. Powstanie nowy serwis?

YouTube Red i Muzyka Google Play się połączą. Powstanie nowy serwis?

YouTube Red i Muzyka Google Play się połączą. Powstanie nowy serwis?
Jan Mentel
27.07.2017 13:55

Szef YouTube Music, Lyor Cohen, oznajmił na konferencji w Nowym Jorku plany połączenia ofert Muzyka Google Play z YouTube Red. Cohen jednak nie wyjaśnił, czy w efekcie dojdzie do stworzenia wspólnej aplikacji, która zastąpi dwie poprzednie. Ujednolicenie usług motywowane jest przede wszystkim chęcią dotarcia do nowych użytkowników

Obecnie oferta YouTube'a jest dość skomplikowana, co pewnie wprowadza użytkowników w niemałe zakłopotanie. YouTube Red umożliwia oglądanie filmów bez reklam, pozwala także na ich zapisywanie i odtwarzanie offline, jednocześnie dając darmowy dostęp do Muzyki Google Play. Kolejną powiązaną z YouTube Red usługą jest darmowa aplikacja YouTube Music. Portfolio uzupełnia w ogóle niezwiązana z poprzednimi propozycjami YouTube TV.

O ewentualnym połączeniu zaczęto mówić na początku roku po tym, jak Google do współpracy nad usługą streamingową zaprosiło oba zespoły, YouTube Red i Google Play Music. Jednak sam Cohen nie był w stanie odpowiedzieć na pytanie o formę oferty oraz czas, jaki przyjdzie nam na nią czekać.

Google obiecuje również, że o wszelkich zmianach użytkownicy będą informowani z dużym wyprzedzeniem. Muzyka jest ważna dla Google i próbujemy ocenić, jak najlepiej połączyć naszą ofertę, by dostarczyć najlepszy produkt dla naszych użytkowników, muzycznych partnerów oraz artystów. Nic się dzisiaj nie zmieni i będziemy informować, zanim wprowadzimy nowości. Z ust Cohena padła też deklaracja o planach bliższej współpracy z całą branżą muzyczną.

Aplikacja Muzyka Google Play dostępna w naszej bazie programów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)