NUKE 10.0v2

Strona główna Windows Multimedia Tworzenie i edycja filmów
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

NUKE to jedno z najlepszych narzędzi przeznaczonych do postprodukcji filmów. Aplikacja była wykorzystana m. in. do tworzenia takich filmów jak Avatar, Mr. Nobody, The Curious Case of Benjamin Button, King Kong, Jumper, I Robot, Resident Evil: Extinction, Tron: Legacy, Alice in Wonderland czy Rise of the Planet of the Apes.

NUKE to idealne narzędzie do kompozycji oferujące szereg narzędzi usprawniających proces tworzenia finalnych efektów w materiałach wideo. Program stosowany jest przede wszystkim do łączenia ujęć nagrywanych w tradycyjny sposób przy wykorzystaniu kamery z tymi przygotowywanymi przez artystów CG (computer graphics) w oprogramowaniu do modelowania 3D.

Praca z programem odbywa się w oparciu o tzw. węzły, które pozwalają w szybki i logiczny sposób łączyć ze sobą różne efekty. Użytkownik ma pełna kontrolę nad hierarchią stosowanych efektów i bez problemów może tworzyć alternatywne gałęzie grafu. Takie rozwiązanie jest niezwykle przydatne gdy chcemy pchnąć projekt w innym kierunku niż pierwotnie zakładaliśmy bez utraty dotychczasowych ustawień wtyczek.

Wśród nodów oferowanych przez program znajdziemy m. in. wtyczki odpowiedzialne za usuwanie greenscreena (w tym narzędzie Keylight), generowanie cząsteczek, naprawianie zniekształceń obiektywu, dodawanie lamp do kompozycji, śledzenie ruchów kamery, analizowanie perspektywy ujęcia, zaawansowany color grading, naprawianie ujęć stereoskopowych, tworzenie realistycznych efektów lens flares i znacznie więcej. Wszystkie wprowadzenie efekty w aplikacji NUKE generowane są w czasie rzeczywistym, a efekt końcowy możemy zobaczyć w oknie podglądu.

Uwaga!

  • NUKE jest dostępny za darmo do zastosowań niekomercyjnych. Licencję mozna uzyskać rejestrując się na stronie. Ta wersja ma kilka ograniczeń, w tym renderowanie obrazu w maksymalnej rozdzielczości 1080p.
  • Komercyjna wersja NUKE jest dostępna w trzech wariantach, różniących się możliwościami: NUKE, NUKEX i NUKE Studio.
  • Producent oferuje też 15-dniową wersję próbną NUKE Studio, dostępną po rejestracji.
© dobreprogramy

Publikacje powiązane

NUKE 8 z funkcjami i usprawnieniami, które pokocha branża wideo

7
06.12.2013  •  Kuba Pawlak

NUKE 8 to jedna z najbardziej oczekiwanych premier roku, na którą czekają najlepsi filmowcy odpowiedzialni za tworzenie najbardziej spektakularnych efektów specjalnych w hollywoodzkich produkcjach wysokobudżetowych. I choć nazwa programu jest prawdopodobnie obca większości to już filmy, które powstały przy pomocy świetnego narzędzia firmy The Foundry znane być powinny kinomaniakom na całym świecie. Warto tutaj wspomnieć, że londyński program wykorzystywany był między innymi do produkcji takich filmów jak Avatar, Iron Man, The Curious Case of Benjamin Button, King Kong, Jumper, I Robot,…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #3 12.03.2018 16:24

nie mogę się zalogować

scrof   1 #2 02.02.2018 20:03

Gdzie jest wersja do zastosowań niekomercyjnych? Na stronie jest tylko 30-dniowa wersja próbna.

  #1 01.08.2017 09:30

Jeden duży minus - wersja darmowa nie obsługuje plików MP4 H264 - chciałem zrobić filmy ze sportowej kamerki i lipa komunikat: clip has no medi a source - szukałem po forum programu i więcej osób się tak nacieło

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieRecenzja Xiaomi Mi Mix 2S. Naprawdę świetnie, ale jeszcze bez perfekcji