NVIDIA FrameView NVIDIA FrameView 0.9.4124.2669105

Strona główna Windows Narzędzia Narzędzia systemowe
Pobierz pro​gram
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

NVIDIA FrameView to kolejny program do pomiaru wydajności w grach. Wskazuje średnią liczbę klatek, a także tzw. wielkości percentylowe, czyli próg poniżej którego wydajność nie spada przez 90, 95 lub 99 proc. czasu zabawy.

Z tego względu pomiar jest dokładniejszy niż w przypadku kultowego Frapsa i innych narzędzi starszej generacji, bazujących na modelu minimalnego fps.

Ponadto, narzędzie wskazuje zużycie energii przez kartę graficzną, co jednak jest funkcją eksperymentalną i w pełni poprawnie działa tylko w przypadku kart GeForce RTX 20 i GTX 16 dla komputerów stacjonarnych. Niemniej sam pomiar klatek odbywa się prawidłowo bez względu na producenta i typ karty graficznej. Obsługiwane są również czipy AMD Radeon.

W istocie rzeczy FrameView stanowi wariację na temat otwartoźródłowego PresentMon. Programiści Nvidii dodali jednak czytelny interfejs graficzny (oryginał działa w trybie tekstowym) i nakładkę ekranową, pokazującą wszystkie parametry w czasie rzeczywistym w grze.

Paczka zawiera zarówno wersję 64-, jak i 32-bitową. Oprócz tego znajdziecie w niej rozszerzenie do FCAT dla gier w wirtualnej rzeczywistości.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!