r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Na GDC Microsoft zademonstruje DirectX 12

Strona główna AktualnościROZRYWKA

Koniec gdybania, zastanawiania się i rozważań, co też Microsoft planuje jeszcze zrobić na rynku PC. Firma oficjalnie już potwierdziła, że nie tylko dostaniemy DirectX 12, ale pierwsze prezentacje oraz szczegóły kolejnego wydania bibliotek ujrzymy już 20 marca na Game Developers Conference. Jak to piszą z Redmond, wieści o końcu były mocno przesadzone... Wygląda na to jednak, że Mantle naprawdę dało firmie sporo do myślenia.

W skrócie szykowanej prezentacji DirectX: Evolving Microsoft's Graphics Platform niewiele ujawnia się wprost, ale jest mowa nie tylko o ulepszeniu narzędzi dla deweloperów, lecz także byciu bliżej podzespołów, czyli zapewne chodzi właśnie o niskopoziomowe API. To potwierdzałoby też streszczenie sesji DirectX: Direct3D Futures. Co ciekawe, na stronie zapowiadającej wydarzenie widnieje logo AMD, więc jakiejś wielkiej wojny nie będzie. Jest też Intel, NVIDIA oraz Qualcomm, z czego łatwo wywnioskować, że DirectX 12 to nie tylko typowo komputerowa sprawa, lecz również coś dla wielbicieli urządzeń przenośnych. Pytanie teraz, czy na PC tylko z Windows 9?

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.