Z aktualizacją numer 2.6.6174, wydaną w dniu wczorajszym, 8 października 2018 r., popularna aplikacja do badania wydajności kart graficznych 3DMark doczekała się testu dedykowanego posiadaczom najsłabszych komputerów. Moduł zatytułowany Night Ride, bo o nim tu mowa, został specjalnie zoptymalizowany pod kątem grafik zintegrowanych.

bEUyeMzp

Test składa się z trzech prób: dwóch graficznych i jednej procesorowej. Pojawiają się w nich, odpowiednio: dynamiczne odbicia, efekt ambient occlusion, odroczone cieniowanie, teselacja, efekty cząsteczkowe i głębia ostrości. Wszystko to w oparciu o API DirectX 12. Tak więc twórcy rzucają integry na dość głęboką wodę, choć zarazem zapewniają stosowną optymalizację.

3DMark Night Raid - DirectX 12 benchmark for integrated graphics

Jak udało się ustalić, zintegrowany z procesorem Intel Core i7-8700K układ UHD Graphics 630 zapewnia w Night Raid, średnio, od 25 do 35 kl./s. A nie jest tajemnicą, że na tle APU z rodziny AMD Ryzen iGPU „niebieskich” wypadają raczej blado. Przy okazji – benchmark powinien też świetnie sprawdzić się przy testowaniu kart graficznych starszej generacji i modeli z najniższej półki, jak GeForce GT 1030 czy Radeon RX 550.

bEUyeMzr

Aplikację 3DMark 2.6.6174 znajdziecie oczywiście w naszym dziale download. Gorąco zachęcam przy tym do chwalenia się wynikami w komentarzach ;)

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Komentarze (16)
bEUyeMAn