r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Nalot policji na firmę z pirackim oprogramowaniem

Strona główna Aktualności

O autorze

Wydział do Walki z Przestępczością Gospodarczą KWP w Poznaniu prowadzący działania wymierzone przeciwko osobom, zajmującym się piractwem komputerowym, tym razem trafił na ślad firmy, która - posługując się nielegalnym oprogramowaniem komputerowym - projektowała urządzenia przemysłowe.

Z policyjnych ustaleń wynikało, że na terenie Szamotuł prowadzi działalność firma, której sprzęt komputerowy wyposażony jest w nielegalne oprogramowanie. Były to między innymi systemy operacyjne i pakiety biurowe a także oprogramowanie do projektowania maszyn, systemów elektrycznych i sterowania.

Jeden z oddziałów firmy mieścił się na terenie województwa śląskiego. Policja wkroczyła do obydwu oddziałów znajdujących się na terenie powiatu szamotulskiego i lublinieckiego. Podczas przeszukania zabezpieczonych zostało 8 twardych dysków i laptop. Wstępne oględziny pozwoliły stwierdzić, że na zainstalowane programy firma nie posiada licencji.

r   e   k   l   a   m   a

Zabezpieczony sprzęt jest dokładnie sprawdzany przez biegłych sądowych z zakresu informatyki. Ich celem jest precyzyjne sprawdzenie programów. Policja szacuje wstępnie wartość nielegalnego oprogramowania na 100 tys. złotych. Jak podkreśla policja, za kradzież własności intelektualnej grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.