Need for Speed: ProStreet

Strona główna Windows Gry Wyścigi
Pobier​z program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Electronic Arts w pewnym momencie chciało zbliżyć Need for Speed do symulatorów wyścigowych i wypuściło odsłonę ProStreet znanej serii. Zrezygnowano z długich tras i pędzenia ulicami w miastach, na rzecz zamkniętych torów, czyli typowego środowiska profesjonalnych kierowców. Zdecydowano się również porzucić temat nielegalnych wyścigów oraz dopalonych aut. Gra przyciągnąć miała trochę inną grupę odbiorców.

Spory nacisk położono również na modyfikowanie samochodów. Pojawia się dużo więcej opcji, jeśli chodzi o wygląd pojazdów, ale dużo ważniejszą sprawą z punktu widzenia kolejnych startów jest wydajnościowe usprawnianie czterokołowców. W trakcie starć pojawia się charakterystyczna linia podpowiadająca optymalny tor jazdy, wykorzystywana potem w wielu innych produkcjach. Można ją rzecz jasna wyłączyć.

Popracowano nad systemem zniszczeń, dużo bardziej zaawansowanym. Tory to w większości przeniesione do wirtualnego świata, faktycznie istniejące miejsca. Dostępne tryby zabawy nie pozwalają się nudzić. Poza standardową walką o miejsce na mecie, są także zawody typu drag, drift czy całkiem ciekawa rozgrywka na punkty, kumulujące się po przejechaniu kolejnych bramek. ProStreet robi niemałe wrażenie oprawą graficzną.

Ograniczenia wersji demo

Wersja testowa jest niewielkim wycinkiem pełnej gry, ale pozwala się przez chwilkę pobawić. Oferuje jeden samochód i dwa tryby rozgrywki do sprawdzenia.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Grafika, optymalizacja, tuning, klimat, zniszczenia, dla dzieci
Prowadzenie pojazdu
ocena użytkownika
08.12.2017 22:11

Moja recenzja będzie oparta o moje odczucia z 2009 roku!

Jedna z moich gier dzieciństwa, kiedyś grałem u kuzyna w Bornout Paradise i bardzo spodobał mi się system zniszczeń pojazdów, poprosiłem więc tatę, żeby kupił mi grę właśnie gdzie można doszczętnie zniszczyć samochód, gdyż nie znałem nazwy gry, którą chciałem. W taki sposób trafił do mnie NFS Pro Street na X360. Jako chyba 8 latek byłem zachwycony od samego początku, grafika była ładna, jeździło mi się bardzo przyjemnie i mogłem niszczyć samochody, co sprawiało mi chyba największą satysfakcję. Całkiem sporo samochodów, z tego co pamiętam to około 80, już nie wspominając o torach i muzyce. Bardzo podobał mi się interfejs, w sumie to i cała oprawa graficzna tej gry. Do teraz pamiętam głos komentatora ze wstępu gry, jak i ze scenek z Ryo. Od tej gry, co jest bardzo na plus, zaczęła się w sumie cała moja motoryzacyjna pasja. Myślę, że przynajmniej 9/10 można dać bez problemu, a jak nie to trudno - ja byłem i jestem z tej gry bardzo zadowolony!