NetGuard - no-root firewall NetGuard - no-root firewall 2.291

Strona główna Android Narzędzia Inne narzędzia
Pobierz program
lub zeskanuj:

NetGuard - no-root firewall to aplikacja, która służy do monitorowania aplikacji łączących się z internetem na smartfonie lub tablecie z Androidem. Co nie jest często spotykane w aplikacjach tego typu, nie wymaga ona, aby urządzenie było zrootowane.

Program powstał jako projekt open source'owy, a jego kod źródłowy można znaleźć na GitHubie. W aplikacji wyświetla się lista programów zainstalowanych na urządzeniu, które możemy filtrować wg nazwy, wg rozmiaru pobieranych i wysyłanych danych internetowych (odsiewając te, które nie korzystają z połączenia internetowego). Każdej z aplikacji możemy odciąć dostęp do sieci - z opcją, by np. nie mogły tego robić tylko wtedy, gdy jesteśmy w sieci mobilnej, zostawiając prawo do korzystania z połączenia WiFi. W ten sposób zyskujemy kontrolę nad tym, jak pracują nasze aplikacje i możemy np. nieco zaoszczędzić z pakietu danych mobilnych lub wydłużyć czas pracy urządzenia na jednym ładowaniu akumulatora.

Do poprawnego działania NetGuard wymaga zgody użytkownika na stworzenie połączenia VPN. Decydując się na zainstalowanie tego programu, warto mieć na uwadze tę informację.

Cały pakiet PRO kosztuje ponad 50 zł, wtedy zyskamy wszystkie funkcje, których brakuje w wersji darmowej. To m.in. zarządzanie ustawieniami programu prosto z paska powiadomień, dodatkowe opcje personalizacji wyglądu aplikacji, a także blokowanie konkretnych adresów, z którymi łączą się zainstalowane programy. Producent aplikacji przewidział jednak scenariusz, w którym zabraknie nam tylko jeden z kilku funkcji z wersji PRO. Wtedy można ją dokupić osobno, płacąc np. 14 zł.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!