r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

News+

Strona główna Android Wiadomości Agregatory treści

News+ to aplikacja stworzona przez autorów gReadera, bardzo rozbudowanego i popularnego klienta usługi Feedly dla systemu Android. Jest do niego bardzo podobna, służy jednak do przeglądania treści innego typu aniżeli kanały RSS. Jak sama nazwa wskazuje, na celu ma ułatwienie dostępu do aktualności.

Galeria programu

Podstawową funkcją jest integracja usługą Google News z której aplikacje pobiera aktualności ze świata. Użytkownik może wybrać nie tylko region w jakim się znajduje, ale także poszczególne kategorie informacji jakie go interesują. Synchronizacja jest wykonywana automatycznie co określony przez użytkownika czas, bądź też ręcznie. Pobrane materiały użytkownik może oznaczać jako ulubione poprzez mechanizm gwiazdek. Jedną z najciekawszych funkcji aplikacji jest możliwość uruchomienia trybu offline. W takim wypadku aplikacja pobiera treści podczas synchronizacji w celu umożliwienia ich czytania także gdy użytkownik nie ma dostępu do Internetu.

Uwagę zwraca także możliwości integracji z wieloma zewnętrznymi usługami do dzielenia się informacjami lub ich archiwizowaniem: Facebook, Twitter, Google+, EcerClip, Read It Later, Pocket czy też Instapaper. Aplikacja pozwala również na zmianę domyślnego motywu na jeden z czterech dostępnych (jasny, ciemny, czarny, sepia), a także zmianę samego wyglądu prezentowanych materiałów poprzez zmianę czcionki czy rozmiaru listy. W zależności od ustawień użytkownika News+ może pobierać lub omijać obrazki czy materiały wideo np. w celu zaoszczędzenia transferu podczas łączności za pomocą transmisji komórkowej. Opcje personalizacji zwiększa możliwość ustalenia własnych gestów nawigacji i tzw. szybkie akcje wykonywane po wysunięciu z prawej lub lewej strony.

News+ jest dostępny w pełnej polskiej wersji językowej i w przeciwieństwie do swojego protoplasty nie oferuje żadnych widgetów na pulpity. Wersja darmowa pozwala na korzystanie z usługi Google News bez ograniczeń. W sklepie Google Play dostępna jest również rozszerzona wersja płatna posiadająca możliwość instalacji rozszerzeń. Te z kolei służą do synchronizacji z dodatkowymi usługami, wśród których znajdziemy: Feedly, Tiny Tiny RSS, Pocket+, CommaFed czy też Reedah.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

gReader przetrwał zamknięcie Google Readera i wciąż się rozwija

8
OPROGRAMOWANIE 12.02.2014 | Anna Rymsza

gReader to jedna z tych aplikacji mobilnych, nad którymi wisiało widmo końca istnienia po zamknięciu Google Readera. A jednak popularny czytnik dla Androida przetrwał i ma się świetnie. Zamiast usługi Googlea można podłączyć go do popularnego Feedly bądź The Old Readera. Ostatnia aktualizacja, oznaczona numerem wersji 3.6, przyniosła nowe możliwości, których nie sposób pominąć — na przykład to, że można także czytać artykuły z kanałów zapisanych tylko na urządzeniu. Przede wszystkim, aplikacja zyskała możliwość czytania bez połączenia z zewnętrzną usługą. W trybie lokalnym użytkownik ma…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.