NexusFont 2.6.2

Strona główna Windows Narzędzia Inne narzędzia
Po​bierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

NexusFont to jeden z nielicznych w swojej kategorii, darmowy program do zarządzania czcionkami w systemie Windows. Umożliwia m.in. instalowanie i usuwanie czcionek, tworzenie ich kopii zapasowych, wyszukiwanie duplikatów oraz podgląd tablicy znaków.

Narzędzie jest doskonałą alternatywą dla wbudowanego w systemach Windows apletu do obsługi czcionek. NexusFont sprawdza się zwłaszcza kiedy na komputerze zainstalowana jest większa ilość fontów. Z jego pomocą możliwe jest wygodne zarządzanie czcionkami, zarówno instalowanie i usuwanie, jak również wyszukiwanie duplikatów, podgląd tablicy znaków (także kursywy, pogrubienia i podkreślenia), drukowanie itp. Dodatkowo NexusFont daje możliwość eksportu czcionki do plików graficznych, tagowanie oraz tworzenie z nich bibliotek.

Podobnie jak w przypadku innych aplikacji tego samego autora, także NexusFont charakteryzuje się dopracowanym i przyjaznym interfejsem, dostępnym w polskiej wersji językowej. Kolejnym walorem aplikacji jest jej szybkość działania.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Można wygodnie sprawdzić polskie znaki w czcionkach
Warto zastanowić się, jak dzielimy czcionki w grupach
ocena użytkownika
27.06.2020 15:55 • Recenzja do wersji 2.6.2

Standardowo program używa do podglądu angielskiego zdania 'The quick brown fox jumps over the lazy dog'. Warto udoskonalić nieco podgląd i dołożyć do tego klasyczną formułę na polskie znaki, czyli 'Zażółć gęślą jaźń'. W ten sposób w kilka sekund zorientujemy się, czy dana czcionka sprawi nam niemiłą niespodziankę podczas wpisywania tekstu po polsku, czy też możemy śmiało pisać listy do ciotki polonistki. Szczególnie przy bardzo ozdobnych czcionkach zdarzają się wtopy z ogonkami psujące najlepszy projekt. Pocieszające jest to, że sporo zachodnich czcionek posiada swojskie odpowiedniki obsługujące ogonki. Dzięki temu programowi bez problemu uporządkujemy nasze zbiory. Chwili zastanowienia wymaga jednak funkcja tworzenia kolekcji. Spontaniczne sortowanie da nam jeszcze większy bałagan, dlatego warto ułożyć sobie jakiś schemat na początek.