r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Nie, nowy Android nie pozbawi nas wskaźnika zasięgu sieci komórkowej

Strona główna AktualnościOPROGRAMOWANIE

Choć coraz trudniej znaleźć zalety kupowania smartfonów od operatorów sieci komórkowych, wciąż jest to dość popularna praktyka, także w Polsce. Możliwość modyfikowania Androida często jest dla nich okazją do preinstalowania kolejnego bloatware czy blokowania bootloadera. Wraz z przyszłoroczną premierą Androida P, możliwości operatorów będą nieco większe: będą mogli ukryć szczegółowe informacje o sile sygnału dostępne w ustawieniach Androida.

Z tego powodu Internet, również polskojęzyczny, zdążyły już obiec dramatyczne apele, według których użytkownicy nie będą mieli możliwości sprawdzania siły sygnału sieci komórkowej. Nie ma to zbyt wiele wspólnego z prawdą: na łamach XDA Developers opublikowano co prawda znalezisko wprowadzające w tej kwestii zaledwie możliwość ograniczeń, ale one także nie dotyczą wskaźnika siły sygnału na ekranie głównym, jaki w telefonach komórkowych znany jest od lat.

Powyższy commit dotyczy szczegółowych informacji o sile sygnału wyrażonej w decybelach i dostępnej z poziomu ustawień karty SIM. Od Androida P operatorzy będą mogli zdecydować, czy wartość pojawi się w ustawieniach systemowych. Nie wpłynie to jednak na informacje wyświetlane na ekranie głównym.

r   e   k   l   a   m   a

Co ważne, informacje o konkretnych wartościach siły sygnału nie będą mogły być przez operatorów blokowane, a jedynie ukrywane w jednym menu. Jeżeli zatem operator zdecyduje się na takie kroki, to nadal nic nie będzie stało na przeszkodzie, by szczegółowe informacje zdobyć z wykorzystaniem zewnętrznego oprogramowania, np. aplikacji Network Signal Info. Będą one mogły być nadal wykorzystywane przez API.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.