Nosił wilk razy kilka... ponieśli i wilka

Strona główna Aktualności

O autorze

Jeśli ktoś pamięta jeszcze sprawę domeny microsoft.pl (a także com.pl i kilku innych) oraz barwnej osoby pana Roberta Rudeckiego, zainteresuje go z pewnością finał całego zamieszania.

No więc, domeny są już w rękach firmy Microsoft - stało się to możliwe dzięki wyrokowi (skany opublikowane pierwotnie przez... pana Roberta Rudeckiego: str 1, str 2), który zapadł na posiedzeniu niejawnym sądu w Łodzi w dniu 22 czerwca 2004 roku. Sąd zakazał panu Rudeckiemu używania w nazwach domen oraz w nazwie prowadzonej firmy słowa "MICROSOFT", nakazał zamieszczenie na trzeciej stronie dziennika Rzeczpospolita na koszt pana Rudeckiego ogłoszenia z przeprosinami oraz wyjaśnieniem, a także zasądził od pana Rudeckiego na rzecz Microsoft Sp. z o.o. oraz Microsoft Corporation kwot 25 tys. zł z odsetkami od 31 października 2003, 14 tys. zł tytułem zwrotu kosztów postępowania oraz 3,5 tys. zł tytułem zwrotu kosztów zastępstwa procesowego, przy czym w zakresie odszkodowania finansowego wyrok nosi klauzulę natychmiastowej wykonalności. Wyrok nie jest jeszcze prawomocny.

Wszyscy, którzy obawiali się precedensowych następstw tego pierwszego w Polsce tak jawnego spekulanctwa domenowego, mogą już zacząć chłodzić szampana na dzień publikacji przeprosin pana Rudeckiego.

© dobreprogramy
s