reklama

Nowa gra twórców Heavy Rain, Gran Turismo Sport i inne niespodzianki na PS4

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Wydawało się, że po amerykańskich targach E3 oraz europejskim Gamescomie Sony nie za bardzo po co miało robić kolejne konferencje, bo w końcu zaprezentowało już niby to, co miało pokazać. Na Paris Games Week firma nie tylko przypomniała jednak o wielu tytułach zmierzających na konsolę PlayStation 4, ale również ujawniła kolejne wyjątkowe gry. Wśród nich znajdziemy nowy projekt twórców Heavy Rain czy wyścigi Gran Turismo Sport, a także szereg propozycji dla nadchodzących gogli PlayStation VR.

Detroit: Become Human od Quantic Dream to rozwinięcie demka technologicznego sprzed trzech lat, które miało pokazywać, że w PS3 drzemie jeszcze sporo nieodkrytej mocy. Krótki pokaz z udziałem rozemocjonowanego androida poruszył serca graczy ponoć na tyle, że gorąco nawoływali o zrobienie z tego pełnoprawnej gry. Deweloperzy życzenie to posłusznie spełnili. W mieście przyszłości, w którym humanoidalne roboty wypożycza się jak rowery, jeden zyskał świadomość samoistnienia. Poznamy historię jego, jak też pewnie rewolucji w świecie uzależnionych od nowoczesnych sług ludzi.

Zapomnijcie o GT 7. Kazunori Yamauchi z Polyphony Digital najwyraźniej porzucił dość przestarzały silnik od gier wyścigowych, aby z myślą o mocy PlayStation 4 przygotować projekt Gran Turismo Sport. W momencie premiery tytuł ma być najlepiej wyglądającym (przynajmniej na konsolach) i najwierniejszym symulatorem samochodowym, a przy tym łączyć będzie graczy z profesjonalnymi zawodnikami. Ojciec serii wymyślił sobie w porozumieniu z FiA, że ci pierwsi będą cały rok rywalizować w ramach ligi światowej, reprezentując swój kraj, oraz producentów, jeżdżąc ulubionymi samochodami, a finały zbiegną się w czasie i przestrzeni z prawdziwymi mistrzostwami federacji. Nagrody z gry zostaną wręczone oficjalnie na gali. Ambitne zamiary. Co ciekawe, testy beta GTS ruszą już na początku przyszłego roku. Zrywa się z wieloletnim dłubaniem przy grze?

Nie lada zaskoczeniem było także ogłoszenie natychmiastowej dostępności Driveclub Bikes, czyli wprowadzanie do uznanej wyścigówki jednośladów. Można je dokupić jako DLC lub nabyć jako osobny, niezależny produkt, z pakietem 12 potężnych motocykli. Pokazano oczywiście nowe demko świetnie zapowiadającego się RPG akcji Horizon: Zero Dawn producentów Killzone'a, fragmenty z wieloosobowej rozgrywki w Uncharted 4, z szybką akcją i mistycznymi mocami w formie dopalaczy, Street Fightera V, Tekkena 7 czy niesamowicie inspirujący projekt Dreams pomysłodawców LittleBigPlanet. Znów na konsoli Sony rozkwitnie kreatywność. Warto wspomnieć ponadto o szamańskiej przygodzie WiLD Michela Ancela, twórcy Raymana czy minecraftowym Boundless.

Do tego Sony naturalnie ostro inwestuje w PlayStation VR. Przekonano do systemu Cryteka, który wierzy w wirtualną rzeczywistość na konsoli i dlatego przygotowuje mająca świetnie wyglądać przygodę w świecie dinozaurów w Robinson: The Journey. Horror Until Dawn doczeka się projektu pobocznego Rush of Blood stylizowanego na upiorną przejażdżkę przez pałac strachów, w dodatku z rozwidlającymi się drogami wyboru. Podpromowano też ponownie eSportowe szaleństwo w RIGS, potwierdzono obsługę gogli w tytułach takich jak wspomniane Gran Turismo Sport, a nawet Tekken 7, a na rozbudzenie apetytu starych wyg pokazano odświeżonego kultowego Battlezone'a.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama