Nowe HTC U Ultra i U Play – też bez minijacka, za to z cyfrowym asystentem

Strona główna Aktualności

O autorze

Dziś odbyła się premiera nowych smartfonów HTC, modeli U Ultra i U Play. Wykonane ze szkła i metalu prezentują się świetnie, wyróżniają dwoma ekranami, oferują także doskonały aparat fotograficzny oraz mocne podzespoły. Ich sprzedaż w Polsce ma ruszyć na przełomie lutego i marca. A kto je kupi?

Tajwański producent zaprezentował nową linię swoich urządzeń – HTC U. Smartfony HTC U Ultra oraz U Play wyglądają naprawdę świetnie, pokryte są taflą szkła wzmacnianą metalowymi ramkami. Na tylnej ścianie urządzeń znajdziemy tylko obiektyw aparatu. Producent zdecydował się na zastosowania skanera linii papilarnych na froncie urządzenia pod ekranem.

U Ultra zapewnia wyświetlacz LCD o przekątnej 5,7 cala o rozdzielczości 1440×2560 pikseli. Natomiast HTC U Play oferuje ekran 5,2 cala o rozdzielczości 1080×1920 pikseli. Ponadto nad wyświetlaczem producent zastosował drugi, mniejszy. Jego zadaniem będzie wyświetlanie powiadomień, oraz informacji pogodowych. Jest to ciekawe ulepszenie ze strony HTC, choć nie absolutna nowość, takie rozwiązanie zastosowało już LG w swoich modelach V10 i V20. Dodatkowy ekran o przekątnej 2,05 cala ma rozdzielczość 160×1040 pikseli.

Obydwa smartfony HTC działają oczywiście pod kontrolą Androida Nougat z nakładką HTC Sense. Ponadto nowe smartfony posiadają na pokładzie cyfrowego asystenta – HTC Sense Companion. Jego zadaniem jest błyskawicznie uczyć się nawyków użytkownika, by w ten sposób usprawnić obsługę urządzenia. Idąc za wytyczonymi przez Apple trendami, Tajwańczycy zrezygnowali z zastosowania złączy słuchawkowych minijack w serii U.

Sercem HTC U Play jest dobrze znany z chińczyków ośmiordzeniowy układ MediaTek P10 Helio. Smartfon posiada 3 GB pamięci RAM i 32 GB pamięci wewnętrznej, którą można rozszerzyć za pomocą karty microSD. Ponadto na rynku pojawi się też wersja z 4 GB RAM i przestrzenią 64 GB do dyspozycji użytkownika.

W modelu tym zastosowano dwie kamery, główną i przednią o takich samych parametrach: 16 Mpix, f/2.0, nagrywanie 1080p. Akumulator ma pojemność 2500 mAh, smartfon połączymy z komputerem czy ładowarką dzięki złączu USB Type-C, ale uwaga – to wciąż kontroler USB 2.0.

Natomiast HTC U ULTRA pracuje pod kontrolą najszybszego dziś dostępnego w sprzedaży procesora Qualcomm Snapdragon 821. Zapewni 4 GB pamięci RAM oraz 64 GB pamięci masowej, oczywiście z możliwością rozszerzenia. Ponadto na rynku ma się pojawić droższa wersja z 128 GB przestrzeni na dane użytkownika.

Zastosowano główną kamerę 12 Mpix UltraPixel 2, f/1.8, z optyczną stabilizacją obrazu i możliwością nagrywania w 4K oraz przednią 16 Mpix, z nagrywaniem 1080p. Akumulator to 3000 mAh, a złącze USB to 3.1 Type-C.

Obydwa smartfony pojawią się na polskim rynku na przełomie lutego i marca. Niestety ceny urządzeń nie są znane.

© dobreprogramy