Nowe Web Gadu-Gadu 2.0 beta już dostępne

Strona główna Aktualności

O autorze

Od niemal dwóch lat z Gadu-Gadu można korzystać również poprzez serwis WWW. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie ma konieczności instalacji programu, wystarczy wejść na odpowiednią stronę, zalogować się i można prowadzić konwersacje. Jest to nieoceniona pomoc w przypadku gdy skorzystać możemy jedynie z komputera, do którego mają dostęp również inne osoby - w szkole, pracy czy u znajomego lub w każdym innym miejscu gdzie nie można GG instalować.

Teraz można skorzystać nie tylko ze stabilnej wersji Web Gadu-Gadu 1.3 ale również z wersji beta Web Gadu-Gadu 2.0. Nowa wersja niesie ze sobą znaczące zmiany i udogodnienia. Wersja WEB 2.0 Gadu-Gadu jest w pełni zgodna z protokołem Gadu-Gadu, działa w technologii JavaScript i AJAX, dzięki czemu nie ma konieczności instalowania maszyny wirtualnej Java.

Web Gadu-Gadu działa w przeglądarkach Firefox (co najmniej 1.5) oraz Internet Explorer (co najmniej 5.5). Niestety nie współpracuje z Operą ze względu na to, iż Opera nie wspiera w odpowiednim stopniu technologii AJAX. Właśnie jednak AJAX jest kluczowym atutem wersji Web 2.0 Gadu Gadu, dzięki tej technologii zawartość strony WWW jest aktualizowana bez "przeładowywania" strony.

Korzystanie z najnowszej testowej wersji WEB 2.0 Gadu-Gadu (beta) jest bardzo proste: wystarczy wejść na stronę web20.gadu-gadu.pl i zalogować się do swojego konta GG. Nowe WEB Gadu-Gadu posiada podstawowe funkcje, m.in. statusy dostępności użytkownika, katalog publiczny, emotikony oraz książkę adresową, do której można importować kontakty z innych wersji programu.

© dobreprogramy
s