Nowe pakiety ochronne Trend Micro dla małych i średnich firm

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma Trend Micro, proponuje nową strategię zabezpieczania sieci komputerowych w małych i średnich przedsiębiorstwach, Worry-Free Security. Jej pierwszym elementem będą pakiety ochronne, które wkrótce trafią na rynek: Client Server Security 3.0 oraz Client Server Messaging Security 3.0.

Pakiet Client Server Security 3.0 służy do ciągłego monitoringu ruchu sieciowego i zapobiega przedostawaniu się do sieci szeregu zagrożeń - od wirusów i trojanów po próby nieautoryzowanego dostępu do danych i włamań do systemu. Program blokuje zagrożenia i zabezpiecza sieć przed infekcją. Client Server Messaging Security 3.0 dodatkowo filtruje pocztę elektroniczną, dzięki czemu chroni sieć przed spamem i atakami phisherów.

Programy są pierwszym elementem inicjatywy Trend Micro Worry-Free Security, skierowanej do małych i średnich firm, które nie chcą zatrudniać specjalistów od bezpieczeństwa sieciowego. Obejmuje ona w pełni zautomatyzowaną ochronę przed wirusami, spamem i oprogramowaniem szpiegowskim. Nowe pakiety zostaną wkrótce uzupełnione o usługi zaprojektowane specjalnie dla małych przedsiębiorstw. Kompleksowe podejście ma umożliwić skuteczne zapobieganie infekcjom, a w przypadku zarażenia systemu pozwalić sprawnie usunąć uszkodzenia bez potrzeby angażowania specjalisty od bezpieczeństwa sieciowego. Takie rozwiązanie ma umożliwić znaczną redukcję nakładów finansowych i oszczędność czasu potrzebnego na przywrócenie prawidłowego działania sieci.

© dobreprogramy
s