Nowe pakiety Emsisoftu: kontroler zachowań lepszy od zapory?

Nowe pakiety Emsisoftu: kontroler zachowań lepszy od zapory?
Redakcja

11.05.2015 09:56

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma Emsisoft zajmująca się tworzeniem oprogramowania zabezpieczającego właśnie poinformowała o wydaniu nowych wersji swoich produktów. Zarówno rozwijany przez nią antywirus, jak i pakiet Internet Security mają być w nowych odsłonach znacznie szybsze. Może to nieco uśmierzy stratę, jaką było wycofanie się z rozwoju samodzielnej zapory sieciowej Online Armor.

Pakiet tworzony przez Emsisoft nie jest jeszcze w kraju nad Wisłą specjalnie popularny. Przez długi czas oprogramowanie tej firmy było wykorzystywane głównie przez zaawansowanych użytkowników, bo do takich było też skierowane. Od jakiegoś czasu producent dąży jednak do uproszczenia swoich aplikacji, przynajmniej od strony interfejsu. Celem jest zaoferowanie wysokiego poziomu ochrony także dla niezaawansowanych użytkowników. Nowa, dziesiąta już wersja wprowadza znaczne przyśpieszenie szybkości skanowania. O ile szybki skan zachowuje się tak samo, o tyle sprawdzanie inteligentne i gruntowane skanowanie komputera są wykonywane znacznie szybciej: autorzy chwalą się poprawą o nawet 97%.

Obraz

Zmieniła się nie tylko praca skanerów na żądanie, ale również ochrony rezydentnej. Teraz programy Emsisoft są w stanie lepiej wykorzystać nowoczesne komputery i dyski SSD, w efekcie nie będą spowalniać komputera tak bardzo, jak wcześniejsze wersje. Producent chwali się również coraz lepszym kontrolerem zachowań. To właśnie ten moduł jest obok silników skanujących najważniejszym elementem ochrony. Analizuje pracę działających programów, jest w stanie wykryć i zablokować szkodliwe oprogramowanie. W nim nadziei powinni upatrywać użytkownicy, którzy do tej pory korzystali z modułu HIPS w zaporze Online Armor – firma Emisoft jakiś czas temu zdecydowała, że osobna zapora nie będzie już rozwijana, użytkownicy chcą natomiast mechanizmów łatwiejszych w obsłudze, właśnie dlatego powstał kontroler zachowań. Nie jest to złe rozwiązanie, ale naszym zdaniem nie pozwala na taki sam poziom kontroli oprogramowania, jakie oferował HIPS, przynajmniej na razie.

Przy okazji premiery nowej wersji pracownicy Emsisoftu nie omieszkali pochwalić się pewnym faktem. Oprogramowanie tej firmy jako jednej z nielicznych nie wysyła do producenta informacji o stronach, jakie przeglądamy. Producent przykłada ogromną uwagę do prywatności, a przynajmniej tak brzmią jego oficjalne komunikaty. Pewnikiem jest to, że Emsisoft ma nieco inne podejście, co widać choćby w próbach kontaktu z firmą, zgłoszeniach błędów czy propozycjach nowych funkcji. Szef projektu jest znany z ciętego języka i osobliwego humoru, co można zaobserwować na forach poświęconych aplikacjom zabezpieczającym, gdzie często zabiera głos.

Najnowsze wersje Emsisoft Anti-Malware i Emsisoft Internet Security znajdziecie już w bazie naszego serwisu. Aktualizacja do nowej wersji jest bezpłatna, już zainstalowane programy powinny zaktualizować się automatycznie. Nowe wersje są niemal w pełni spolszczone, prace nad polonizacją zostaną zakończone w tym tygodniu. Przy okazji producent przygotował interesującą promocję: cena pakietów została obniżona, dodatkowo przy zakupie otrzymujemy dwie dodatkowe licencje gratis. Promocja dotyczy zarówno zupełnie nowych użytkowników, jak i klientów odnawiających subskrypcję.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)