avast! 2015: sprawdzamy nowe funkcje ochronne, jakie niebawem zadebiutują

avast! 2015: sprawdzamy nowe funkcje ochronne, jakie niebawem zadebiutują

avast! 2015: sprawdzamy nowe funkcje ochronne, jakie niebawem zadebiutują
Redakcja
23.09.2014 14:42, aktualizacja: 23.09.2014 16:42

Aplikacje z rodziny avast! są na polskim rynku bardzo popularnym oprogramowaniem zabezpieczającym. Widać to chociażby po bazie oprogramowania naszego serwisu, w której to niepodzielnie rządzi darmowy avast! Free Antivirus z wynikiem niemal 27 milionów pobrań. Producent powoli szykuje się do wprowadzenia edycji 2015, która wprowadzi kilka interesujących nowości. Postanowiliśmy się im przyjrzeć.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Interfejs aplikacji nie zmienił się, a przynajmniej nie rewolucyjnie. Owszem, znajdziemy tu drobne zmiany zarówno kolorystyczne jak i związane z zastosowanym fontem, ale nie jest to coś, co wymagałoby poznawania pakietu zupełnie na nowo. Oprócz nieco odświeżonego interfejsu, nowa wersja wprowadzi również znacznie bardziej przydatne nowości. Pierwszą z nich jest moduł odpowiedzialny za bezpieczeństwo sieci domowej. Jego uruchomienie powoduje wykonania skanowania sieci z jakiej korzystamy, oraz umożliwia szybkie usunięcie problemów bezpieczeństwa z nią związanych. Sprawdza on m.in. podatność stosowanego rutera na różnego rodzaju ataki, jego ustawienia, a także stosowany sposób szyfrowania połączenia Wi-Fi.

W głównym oknie programu znajdziemy coś jeszcze, a mianowicie tzw. „Smart Scan”. Jest to nowy rodzaj skanowania, który uruchamia wszystkie najważniejsze moduły po kolei, a następnie przedstawia zbiorcze wyniki w uproszczonej formie i z możliwością szybkiego rozwiązania ewentualnych problemów. Przeprowadza on szybki skan, sprawdzenie aktualności oprogramowania, skanowanie sieci domowej, a także diagnostykę stanu wydajności systemu przy pomocy modułu GrimeFighter. Pakiet ma ponadto korzystać z bezpiecznych serwerów DNS (usługa SecureDNS), które uniemożliwią dokonywanie ataków na użytkowników w przypadku przejęcia kontroli nad ruterem, a nawet systemem użytkownika. Rozbudowana została także podręczna pomoc zawarta w programie, która obecnie korzysta z połączenia internetowego, dzięki czemu zawsze otrzymamy najnowsze wskazówki i porady.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Jedną z ciekawszych funkcji, jaka zadebiutuje w nowym Avaście będzie skanowanie ruchu odbywającego się za pośrednictwem bezpiecznego protokołu HTTPS. W jaki sposób Avast będzie w stanie tego dokonać? Wykorzysta on własny, zatwierdzony certyfikat, który trafi do magazynu certyfikatów głównych systemu Windows i który jest rozpoznawalny przez najpopularniejsze przeglądarki. Jego zastosowanie umożliwi Avastowi deszyfrowanie ruchu internetowego, a następnie jego przeskanowanie na obecność wirusów. Rozwiązanie to jest zgodne z HTTPS, wspiera SPDY, a jeżeli użytkownik nie zgadza się z jego stosowaniem, może je w każdej chwili wyłączyć w ustawieniach pakietu.

Produkty avast! w edycji 2015 pojawią się na rynku jeszcze w tym roku. Póki co są dostępne jedynie w wersjach testowych, znajdziecie je w bazie aplikacji naszego serwisu: darmowy avast! Free Antivirus, poszerzony i dostępny w zastosowaniu komercyjnym avast! Antivirus Pro, rozbudowany m.in. o zaporę avast! Internet Security, a także najbardziej bogaty w funkcje pakiet avast! Premier. Przypominamy, że wersje beta mogą powodować problemy i nie zalecamy ich stosowania w środowiskach produkcyjnych. W przeciwieństwie do Symanteca, AVAST Software nie planuje żadnych zmian związanych z licencjonowaniem swoich produktów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (49)