Nowe stawki za roaming – oferta Orange, Play, Plusa i T-Mobile

Strona główna Aktualności

O autorze

15 czerwca zacznie obowiązywać ujednolicona opłata za roaming na terenie Unii Europejskiej, Norwegii, Lichtensteinu i Islandii. UE ustaliło jedynie górny limit dodatkowych opłat, przez co końcowe stawki w dużej mierze pozostają w gestii operatorów. Dziś dysponujemy już cennikami.

Orange

Powody do zadowolenia mogą mieć klienci Orange. Operator poinformował, że klienci będą mogli korzystać z usług operatora za granicą w takiej samej cenie, jak w Polsce. Całkowicie zrezygnowano z naliczania dodatkowych opłat. Dotyczy to zarówno połączeń wychodzących, przychodzących, SMS-ów, MMS-ów, jak i transmisji danych.

Play

Wprowadzenie oferty podobnej do Orange okazało się drogie i skomplikowane dla Playa. W przypadku tego operatora, dodatkowe stawki za roaming zniknęły tylko w przypadku połączeń odebranych, jednak tylko w zakresie uzależnionym od taryfy. Reszta stawek uległa obniżeniu, jednak nie całkowitej likwidacji. Podobnie, jak w przypadku puli darmowych minut dla połączeń odebranych, ich wysokość zależy od planu taryfowego. Play opublikował szczegółowy cennik, w którym każdy klient może sprawdzić swoje opłaty.

Plus

Również w przypadku Plusa, bez dodatkowych opłat będzie można jedynie odbierać połączenia, jednak także z minutowym limitem zależnym od planu taryfowego. Po jego przekroczeniu dodatkowe opłaty za połączenie przychodzące będą wynosić 5 groszy za minutę. Opłaty za połączenia wychodzące wyniosą 29 groszy za minutę. Za SMS-a w roamingu zapłacimy dodatkowe 19 groszy, podobnie jak za MMS-a. Ponadto dopłacić 19 groszy będzie trzeba za każdy megabajt w transmisji danych. Szczegóły dostępne są stronie Plusa.

T-Mobile

W znakomitej większości taryf tego operatora dodatkowa opłat w roamingu za połączenie wychodzące wyniesie 29 groszy, zaś za SMS-a, MMS-a lub megabajt w transmisji danych zapłacimy dodatkowe 9 groszy. T-Mobile przewiduje jednak limity, w których nie będą naliczane dodatkowe opłaty na połączenia przychodzące, wychodzące, SMS-y i MMS-y. Wielkość paczek będzie różnić się będą w zależności od planu taryfowego. Z cennikami można zapoznać się na stronach T-Mobile.

© dobreprogramy
s