Nowe udoskonalenia w GNOME - 2.23.5

Strona główna Aktualności

O autorze

Ukazała się kolejna, rozwojowa wersja jednego z najpopularniejszych środowisk graficznych przeznaczonych dla systemów uniksopodobnych - GNOME 2.23.5.

Zgodnie z polityką wydawania nowych wersji, w przypadku gdy druga liczba w nazwie jest nieparzysta, stanowi ona wersję rozwojową, w której rozwijane jest wszystko, łącznie z nowymi funkcjonalnościami, a która to dodatkowo przy uzyskaniu stabilności oznacza jest numerkiem parzystym. W GNOME 2.23.5 znajdziemy głównie poprawki znalezionych błędów i aktualizacje tłumaczeń, w tym arabskiego, bułgarskiego, chińskiego i hiszpańskiego. Dodano port warstwy interfejsu I/O lokalnego systemu plików - GIO, usunięto zależności NetwrkManagera oraz błędy typu leak. Zmiany obejmują między innymi program do obsługi kamer internetowych Cheese, przeglądarkę obrazów eog, kalkulator gcalctool, klienta poczty evolution, wraz z wtyczką evolution-exchange, pozwalającą na korzystanie z mechanizmu Outlook Web Access (OWA), a także inne aplikacje wchodzące w skład środowiska, takie jak aplety, gry, menu i skórki.

Szczegółową listę zmian dotyczącą nowego GNOME znaleźć można w oficjalnym ogłoszeniu. Pakiety instalacyjne dla poszczególnych dystrybucji powinny wkrótce być dostępne w ich repozytoriach.

© dobreprogramy

Komentarze