reklama

Nowość w Office 365: dostęp do historii zmian także dla darmowego OneDrive'a

Strona główna Aktualności

O autorze

Na dziobie okrętu. Stawia znaczące nad znaczonym, lubi czapki z daszkiem, teorię gier, tłumaczenia maszynowe i karabiny maszynowe.

W zespołowej pracy nad dokumentami nie sposób przecenić możliwości przeglądani historii zmian wprowadzanych przez konkretnych użytkowników. Dotąd jednak w pakiecie Office 365 funkcja ta była limitowana do użytkowników SharePointa i subskrybentów usługi One Drive for Business. W tej kwestii właśnie nastąpiły korzystane zmiany.

Microsoft ogłosił zmiany w polityce dostępu do historii edycji. Odtąd korzystać z niej mogą wszyscy subskrybenci Office’a 365 także na darmowym koncie OneDrive. Panel aktywności jest bowiem aktywny także w przypadku plików przechowywanych na darmowej wersji schowka Microsoftu.

W panelu aktywności wyświetlane będą akcje innych użytkowników, możliwe jest także przywracanie starszych wersji dokumentów. Wyświetlić panel aktywności można za pomocą kliknięcia w ikonę zegara w prawym górnym rogu okna.

Ponadto nowości pojawiły się także w klientach usługi OneDrive na Windowsie i macOS-ie. Możliwe jest teraz wygodne przeglądanie zmian aktywności w schowku z poziomu paska zadań Wystarczy kliknąć ikonę OneDrive’a, by wyświetlony został panel aktywności, na którym znajdą się informacje o wprowadzonych zmianach.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama