Nowości Sony na 2019: telewizory 4K HDR, głośniki EXTRA BASS i zaawansowane aparaty fotograficzne

Strona główna Aktualności
Nowości Sony na 2019: telewizory 4K HDR, głośniki EXTRA BASS i zaawansowane aparaty fotograficzne
Nowości Sony na 2019: telewizory 4K HDR, głośniki EXTRA BASS i zaawansowane aparaty fotograficzne

O autorze

W Budapeszcie, jednej z najpiękniejszych stolic Europy, Sony zaprezentował najnowsze produkty na rok 2019. Niebawem do skleów trafią nowe Telewizory 4K HDR z linii Bravia, głośniki EXTRA BASS i nowe aparaty cyfrowe. W Budapeszcie można było przetestować także system 360 Reality Audio. Wiele z tych produktów można było zobaczyć już na CES w Las Vegas, ale pierwszy raz zawitały do Europy.

Ciesz się najwyższą jakością obrazu

Podczas konferencji Sony przedstawiło innowacyjną serię telewizorów OLED 4K HDR BRAVIA MASTER Series AG9 (55, 65 i 77 cali), wyróżniających się smukłością: ich grubość po zamontowaniu na ścianie jest w przybliżeniu o połowę mniejsza niż poprzednich modeli. Zapewnia to harmonijny wygląd telewizora w każdym wnętrzu. Modele z tej serii wyposażono w procesor obrazu X1 Ultimate. Unikatowa technologia sterowania panelem Pixel Contrast Booster™ zapewnia żywą i wierną reprodukcję pełnej skali jasności: od najgłębszej czerni po najjaśniejsze fragmenty. Technologia Acoustic Surface™ Audio+ sprawia, że dźwięk dobiega wprost z ekranu, tworząc harmonijną całość z obrazem i zapewniając spójny efekt przestrzenny. Telewizor może też pełnić funkcję głośnika centralnego2 i jest zgodny z najnowszym formatem audio Dolby Atmos.

Tryb kalibracji aplikacji Netflix w telewizorach BRAVIA MASTER Series pozwala oglądać materiały rozrywkowe z serwisu Netflix dokładnie tak, jak wyobrażali to sobie ich twórcy. Telewizory te są również objęte programem certyfikacji IMAX Enhanced. Wprowadzono go w wyniku współpracy inżynierów Sony z firmami IMAX i DTS oraz twórcami treści, aby zapewnić wierny przekaz twórczych wizji i zamysłów.

Poznaj nowe sposoby na cieszenie się muzyką dzięki 360 Reality Audio

Aby wspierać twórcze wykorzystanie swoich technologii przez artystów, Sony wprowadza rozwiązanie 360 Reality Audio, które stanie się źródłem nowych doznań muzycznych. Tworzy ono „pola dźwiękowe” sprawiające wrażenie, że dźwięk dobiega ze wszystkich kierunków. Te nowe doznania przekładają się na nieznane dotąd możliwości odbioru muzyki i uzupełniają bogactwo dźwięku o wysokiej rozdzielczości (Hi-Res Audio) oraz znakomitą funkcjonalność, której przykładem jest opracowana przez Sony technologia redukcji zewnętrznego hałasu.

Rozwiązanie 360 Reality Audio opiera się na technologii obiektowego dźwięku przestrzennego, pozwalającej uzupełniać źródła dźwięku — głos wokalistów, chórki, dźwięk instrumentów itp. — informacjami o ich rozmieszczeniu (odległości i kącie). W rezultacie w 360-stopniowej przestrzeni otaczającej słuchacza powstaje trójwymiarowe pole dźwiękowe, w którym można dowolnie rozmieszczać różne dźwięki i składniki muzyki. Zapewnia to bogate i intensywne przeżycia muzyczne, jak podczas koncertów na żywo. Materiały zgodne z tą technologią będą produkowane we współpracy z najważniejszymi wytwórniami fonograficznymi i udostępniane za pośrednictwem serwisów muzycznych.

Spraw, aby każda uroczystość była niezapomniana dzięki nowym głośnikom o wysokiej mocy

Doświadcz emisji dźwięku i światła we wszystkich kierunkach (360°) wraz z idealnymi do zabawy w plenerze pięcioma nowymi produktami audio o dużej mocy: zestawami muzycznymi MHC-V82D, MHC-V72D, MHC-V42D i MHC- V02 oraz głośnikiem GTK-PG10.

Dzięki emisji dźwięku we wszystkich kierunkach i nowej technologii Jet Bass Booster wiele z zaprezentowanych modeli pozwala nagłośnić nawet duże przestrzenie. Technologia Jet Bass Booster, zastosowana w zestawach V82D, V72D, V42D i V02, zapewnia wyraźny, głęboki i donośny bas, dobiegający ze specjalnie ukształtowanego, zwężającego się fonowodu w głośniku. Taka konstrukcja przyspiesza przepływ powietrza, w wyniku czego bas zyskuje większą energię i zasięg.

Zestawy V82D i V72D są wyposażone w system emisji we wszystkich kierunkach (360°), wywołujący wrażenie całkowitego otoczenia dźwiękami. Każdy głośnik zawiera tylne jednostki wysokotonowe, jednostki ustawione pod kątem oraz system Spread Sound Generator, zapewniający spójną percepcję dźwięku z każdego miejsca na parkiecie.

W zestawach V82D, V72D i V42D dodano także opracowany przez Sony tryb LIVE SOUND, pomagający przywołać wspomnienia z koncertu ulubionych wykonawców. Dzięki cyfrowemu przetwarzaniu sygnału tryb ten rozszerza scenę dźwiękową i wytwarza trójwymiarowe brzmienie, zapewniające słuchaczowi bliski kontakt z muzyką.

Wprowadź imprezę na wyższy poziom wraz z mocnym brzmieniem Sony EXTRA BASS

Poczuj głęboki dźwięk głośnika dzięki odświeżonej ofercie bezprzewodowych głośników EXTRA BASS, wprowadzającej przenośne modele SRS-XB12, SRS-XB22 i SRS-XB32 oraz nowy głośnik o dużej mocy GTK-XB72. Modele XB22 i XB32 wyposażono w pełnozakresowe głośniki stereofoniczne oraz dwie membrany bierne, których zadaniem jest uwydatnianie najniższych dźwięków i wzmocnienie basu dobiegającego z niedużej obudowy. Podobny efekt zapewnia pojedyncza membrana bierna w modelu XB12. Głośnik XB72 ma większą obudowę. Wbudowane w nią duże jednostki niskotonowe wytwarzają mocniejszy bas i szersze pole dźwiękowe.

Tryb LIVE SOUND, dostępny teraz w modelach XB22, XB32 i XB72, rozszerza zasięg emisji dźwięku i zapewnia trójwymiarowy odbiór muzyki, zupełnie jak podczas występu na żywo. Efekt ten uzyskuje się dzięki umieszczonym pod kątem głośnikom oraz cyfrowemu przetwarzaniu sygnału. Nowe modele najlepiej sprawdzają się przy słuchaniu gatunków muzycznych z dużą dawką basu, takich jak hip-hop, dance czy rap.

Uchwyć wyjątkowe chwile z aparatami Sony

Sony pokazało również dobrze znane i cenione pełnoklatkowe aparaty bezlusterkowe z serii α9 i α7, otwierające nowe możliwości ekspresji wizualnej. Na stoisku znalazła się także pełna oferta obiektywów do pełnoklatkowych aparatów bezlusterkowych, w tym rodzina G Master, oraz prace zawodowych fotografów.

System mocowania typu E jest szeroko wykorzystywany w aparatach fotograficznych i kamerach. Firma Sony systematycznie rozszerza swoją ofertę o produkty, które pozwalają wykorzystać wiele z tych obiektywów. Na stoisku Sony prezentowane są aparaty cyfrowe z rodziny α (zgodne z obiektywami z mocowaniem typu E przeznaczonymi do matryc w formacie pełnoklatkowym i APS-C), kamera XDCAM na karty pamięci oraz profesjonalna kamera kinowa CineAlta VENICE.

Dodatkowo, Sony zaprezentowało najnowszy aparat bezlusterkowy α6400 Mirrorless Camera wyposażony w funkcje Real-time Eye Autofocus, Real- time Tracking and World’s Fastest Autofocus.

Zwarty, lekki korpus APS-C α6400 został wyposażony w wiele najbardziej zaawansowanych technologii Sony, pochodzących z modeli pełnoklatkowych. Wyróżnikami nowego aparatu są najszybszy na świecie system AF, ustawiający ostrość w 0,02ii sekundy, oraz nowe, zaawansowane funkcje „Real-time Eye Autofocus” i „Real-time Tracking”. Urządzenie umożliwia zdjęcia seryjne z szybkością do 11 kl./siv i automatyką AF/AE, a jego wyposażenie obejmuje między innymi procesor obrazu BIONZ X nowej generacji, zapewniający doskonałą jakość obrazu, funkcję nagrywania filmów 4Kvi oraz odchylany o pełne 180° ekran dotykowy LCD. Nowy model Sony będzie więc znakomitym narzędziem pracy dla wszystkich twórców: od zawodowców po autorów wideoblogów.

© dobreprogramy
s