Nowy Apple Watch z obsługą sieci komórkowej, ale nie w Polsce

Strona główna Aktualności

O autorze

Mimo że urządzenia ubieralne raczej nie spełniły pokładanych w nich obietnic i spotkały się z umiarkowanym zainteresowaniem, Apple nie ustaje w staraniach, by przekonać do tej klasy urządzeń większą liczbę użytkowników. Podczas zainaugurowanej właśnie konferencji, gdzie oczekujemy przede wszystkim nowych iPhone'ów, premierę ma nowy Apple Watch.

Nowy Apple Watch 3 ma się znacznie bardziej skupiać na ochronie zdrowia. Najważniejszą nowością jest jednak obsługa sieci komórkowej. Dzięki możliwości odbierania i nawiązywania połączeń oraz obsługi SMS-ów, nie będzie już konieczności zabierana ze sobą iPhone'a za każdym razem, w obawie przed przegapieniem ważnego telefonu. Wystarczy smartwatch.

Dzięki temu nowy Apple Watch będzie oferował dostęp do pełnej kolekcji Apple Music synchronizacji ze smartfonem. Jak jednak sprawiono, że Watch połączy się z siecią? Nie znajdzie się tam karta microSIM, lecz zaprojektowana przez Apple nowa uniwersalna (czas zweryfikuje, jak bardzo) karta.

Pod względem wzornictwa, nowy Apple Watch nie różni się zasadniczo od poprzednika. Wciąż mamy do czynienia z kwadratową kopertą z zaokrąglonymi rogami oraz dużym pokrętłem, które umożliwia nawigację po interfejsie oprogramowania.

Pojawiły się oczywiście nowe kolory i opaski. Apple Watch 3 trafi do sprzedaży w dwóch wersjach: pozbawiona obsługi sieci komórkowej wyceniona została na 349 dolarów, za możliwość porozmawiania z zagarkiem trzeba dopłacić 50 dolarów. Zegarek nie trafi do sprzedaży w Polsce Apple Watch 3 będzie dostępny w Polsce w wariancie pozbawionym obsługi sieci komórkowych. Został wyceniony na 1599 zł.

© dobreprogramy