Nowy pomysł Microsoftu na biometrię: tożsamość potwierdzisz dłonią

Strona główna Aktualności
image

O autorze

W zabezpieczeniach biometrycznych, stosowanych w urządzeniach skierowanych na rynek konsumencki, najczęściej wykorzystuje się wzorce pobierane z palca użytkownika lub funkcję rozpoznawania twarzy. Microsoft we współpracy z Fujitsu zdecydował się na inną część ciała – dłoń.

Windows Hello wspiera logowanie się za pomocą dłoni, a dokładniej układu żył. Podobnie jak ma to miejsce w przypadku linii papilarnych, każdy z nas ma unikalny układ.

Na oficjalnym blogu, Microsoft zauważa, że zabezpieczenie sprawdzi się w świecie biznesowym. Coraz częściej pracownicy muszą być mobilni i pracować zdalnie, co oczywiście niesie pewne korzyści, ale wraz z nimi pojawiają się potencjalne zagrożenia bezpieczeństwa. W celu lepszej ochrony danych i zapobieganiu atakom, firma z Redmond wraz z Fujitsu, chce wdrażać najlepsze w branży zabezpieczenia biometryczne – Windows Hello wraz z PalmSecure.

Technologia PalmSecure, opracowana przez Fujitsu, wykorzystuje czujnik, który może być montowany w laptopach. Logowanie sprowadza się do umieszczenia nad nim dłoni. Wówczas zostaje odczytana unikalna mapa żył użytkownika. Na przygotowanym wideo, opisującym nowe rozwiązanie, widać, że proces pobrania wzorców i ich porównania z wcześniej zapisanymi, trwa tylko kilka sekund.

Na stronie Fujitsu dostępne jest zestawienie laptopów, które wspierają nową technologię PalmSecure. Przedstawione modele skierowane są głównie na rynek biznesowy.

© dobreprogramy